دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
۳ روش فوق العاده برای داشتن یک یخچال خوشبو و تمیز

۳ روش فوق العاده برای داشتن یک یخچال خوشبو و تمیز

اختصاصی چاره چی / همه ما با مشکل بوی بد یخچال حداقل برای یک بار مواجه شده ایم و این مساله زمانی که میوه و غذای زیادی در یخچال داشته باشید به خصوص پس از یک مهمانی بزرگ، بیشتر احساس می شود.

این مشکل متداول در یخچال ها اغلب به این دلیل است که آن ها کمتر مورد نظافت و رسیدگی قرار می گیرند، و در نتیجه منجر به ایجاد بوی بد و نامطبوعی می شود که می تواند تمامی مواد غذای یخچال را تحت تاثیر خود قرار دهد.

پس به عنوان اولین راه جلوگیری از این اتفاق باید در ظروف غذاها را در یخچال باز نگذارید. همچنین هرگونه لکه و یا ذره غذای باقیمانده داخل یخچال را بلافاصله تمیز کنید.

همچنین بعضی از قطعات پلاستیکی داخل یخچال به سادگی با مواد غذایی رنگی لک شده و به سادگی بوی مواد را به خود می گیرند. پس بهتر است این مواد راه به خوبی بسته بندی کنید و مواد رو به خراب شدن را هر چه زودتر از یخچال خارج کنید.

البته شما می توانید با عملی کردن توصیه های ما یخچالی خوشبو و تمیز داشته باشید و از شر بوی بد آن راحت شوید.

۱- قرص جوشان

refreshfridgeleaftv

refreshfridgeleaftv2

شما می توانید با انداختن یک عدد قرص جوشان در یک لیوان آب، آن را در انتهای یخچال بگذارید، این محلول تمام بوهای بد را به خود جذب می کند.هر چند روز این محلول را عوض کنید.

۲- اسانس وانیل

refreshfridgeleaftv3

یک قاشق غذاخوری عصاره وانیل را در ظرف کوچکی بریزید و ۲ تا ۳ عدد پنبه داخل آن بگذارید، اجازه دهید پنبه ها کاملا عصاره وانیل را جذب کنند، سپس ظرف را در انتهای یخچال بگذارید این روش مثل یک خوشبو کننده عمل خواهد کرد و عطر فوق العاده ای را به یخچال شما می دهد.

۳- مرکبات و نمک دریایی

refreshfridgeleaftv4

refreshfridgeleaftv5

refreshfridgeleaftv6

پرتقال یا هر مرکبات دیگری را از وسط به دو نیم کنید و تمام مواد داخل آن را خالی کنید.با ۲ قاشق غذاخوری نمک دریایی داخل آن را پر کنید.در حالیکه پرتقال بوی بد را رفع می کند، نمک هم بوی بد را به خود جذب می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.leaf.tv

(Visited 42 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *