سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
چگونه می توانم با شکست عشقی مقابله کنم؟

چگونه می توانم با شکست عشقی مقابله کنم؟

شکست خوردن در عشق ممکن است برای هرکسی به وجود بیاید؛ ولی باید بدانیم با این موضوع چگونه برخورد کنیم که ادامه زندگی ما را خراب نکند و لطمه نزند. در ادامه با راه کارهایی برای برخورد با شکت عشقی را آورده ایم؛ همراه ما باشید.

مشکل واقعی
مشکل واقعی ذهن است. ترس در ذهن زندگی می کند. ذهن شما دوست دارد که یک وضعیت معمول و عادی را که قبلا به آن عادت کرده است ادامه دهد. ذهن شما تغییر را دوست ندارد چرا که نگران از دست دادن کنترل چیزها را در خود دارد و احساس ناامنی می کند. بهتر است کمی خود را مجبور به ریسک و شجاعت بکنید. باید بدانید که عشق شکننده است. یک روز ممکن است باشد و روز بعد دیگر وجود نخواهد داشت. شاید امروز از عشق لذت ببرید و روز دیگر ببینید که مثل باد شما را ترک کرده است و شما تنها فرصت این را دارید که از آن قدردان باشید و به خاطر همان مدت کوتاه خوشحال بمانید.

قدردانی
قدردانی یکی از بهترین کارهایی است که می توانید با تمام قلب تان انجام دهید. برای مثال زمانی که ارتباط تان به پایان می رسد می توایند از احساسی که با شما به اشتراک گذاشته شد سپاسگذار باشید و با همین مثبت نگری اعتماد به نفس خود را نگه دارید. از آن هایی که زمانی دوست تان داشتند برای این که در زندگی تان بودند و به آن رنگ دادند تشکر کنید. می توانید عشق را با تمام زیباییش در قلب خود نگه دارید و از کسی که آن را به شما بخشید تشکر کنید حتی اگر زمانی قلب تان را شکست و ناراحت تان کرد. این عشق می تواند قلب شکسته ی شما را بهبود دهد و حال تان را خوب کند.

با دوستان و خانواده باشید
زمانی که مشکلی دارید برای مثال اگر از شریک زندگی تان جدا شده اید یا با فرزندان تان دعوا کرده اید یا در کارتان با تنش مواجه هستید احتیاج دارید که کمی عشق دریافت کنید. می توانید با دوستان تان باشید و از دوست داشتن و رابطه ی صمیمی شان سرشار شوید.. مراقب باشید که از چه کسانی انتظار عشق دارید و با آن هایی باشید که می توانند موقعیت تان را درک کنند و حال تان را بهتر بکنند.

وضعیت خود را به درستی قضاوت کنید
باید هنگام قضاوت خود و برداشت تان از وضعیت کنونی تان کمی منصف و مهربان باشید. شما باید بین خشم و نفرت و کینه و یا عشق و صلح و دوست داشتن یکی را برای خود انتخاب کنید. اگر اشتباهی کرده اید و یا اگر خود را قربانی شرایط می پندارید بهتر است به جای سرزنش خودتان موقعیت را درک کرده و به خود به عنوان یک انسان عادی که حق اشتباه کردن دارد نگاه کنید.

ذهن ترسوی شما
عشق یک مسیر خطرناک برای ذهن است. ذهن تان به شما توصیه می کند که از این مسیر دوری کنید و خود را درگیر سختی های آن نکنید. اما شما هرگز نباید این را بپذیرید چرا که عشق مرکز زندگی و معنی زیستن تان است. زندگی بدون عشق مانند یک گل پژمرده و بی آب وور نگ است. دلیل این که میلیون ها نفر هرگز عشق را تجربه نمی کنند این است که ذهن شان مدام پتانسل دریافت عشق را از آن ها گرفته و با حرف های ناامید کننده مانع آن ها می شود. هرگز اجازه ندهید خاطرات شکست عشقی قبلی تان و ترس های ذهنی تان شما را از دوباره عاشق شدن منع کند.

همیشه دوست داشتن را انتخاب کنید
زندگی تان هیچ وقت بدون سختی و رنج نخواهد بود. همیشه دچار ناراحتی و درد می شوید پس با این حال بهتر است ناراحتی و رنج ناشی از عشق را انتخاب کنید نه رنج زندگی خالی و بی روح را. اگر شما زندگی خشک بدون عشق را انتخاب کنید با این که تمام سختی های معمول را خواهید داشت اما هیچوقت از لذت های عشق و دوست داشتن بهره ای نمی برید. زندگی شما کسل کننده شده و ترس از عشق حتی در شما ریشه می گیرد.. تنها با کنترل ذهن تان می توانید در مواقع اضطراری انتخاب های درست داشته باشد.

عشق آتش است.
شجاعت آمیختن با این آتش و تحمل رنج های شیرینش را داشته باشید تا در ازای آن زندگی تان را با دوست داشتن شخص دیگر زیباتر کنید. می توانید درون خود قلب شکسته و حجم رنجی که کشیده اید را ببینید اما حتما هنوز هم به دوست داشتن و دوست داشته شدن نیاز دارید. همین موضوع برای یک بار دیگر عاشق شدن کافی است.

مدیتیشن کنید
این روش موثر کمک می کند تا عشق را به سرعت در درون تان رشد دهید.

تمرین
چشمان تان را ببنیدید و قلب تان را حس کنید. حتی می توانید دست تان را روی قلب تان بگذارید. یک شخص یا مکان یا رویداد که شما را شاد می کند تصور کنید. سعی کنید با این شادی قلب خودد را پر کرده و ناراحتی تان را از خود دور کنید. این کار برای فراموشی ناراحتی شکست عشقی کمک تان خواهد کرد.

منبع: هفت گنج

(Visited 148 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *