سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
٦ عادت گفتاری-رفتاری که شما را تبدیل به فردی قابل اعتماد می کند

٦ عادت گفتاری-رفتاری که شما را تبدیل به فردی قابل اعتماد می کند

اختصاصی چاره چی / همه ما دوست داریم که دوستان قابل اعتمادی داشته باشیم و هر کدام از ما ترجیح می دهیم با کسانی حرف های دلمان را بزنیم که قبلا واکنش های مثبتی از آن ها گرفته ایم. شما هم اگر می خواهید اطرافیانتان اعتماد بیشتری به شما داشته باشند باید یک سری رفتارها و واکنش های گفتاری و رفتاری از خودتان به نمایش بگذارید تا اعتماد دوستان و اطرافیانتان را بیشتر جلب کنید.پیشنهادهای ما می توانید در این زمینه به شما کمک بیشتری کند.

۱- زمانی که دوستان، آشنایان یا همکارانتان را می بینید به جای استفاده از دیالوگ های تکراری برای احوالپرسی از عبارات جدید استفاده کنید برای مثال : امروز فوق العاده یا پرانرژی به نظر می رسی، یا به نظر خسته هستی، این عبارات به شما و طرف مقابلتان کمک می کند که وارد یک مکالمه دوستانه و صمیمی تری شوید و آن ها برای حرف هایشان به شما، اعتماد بیشتری کنند.

۲- اگر در یک مکالمه حتی با اعتقادات و طرز تفکر فرد مقابلتان مخالف هستید قبل از تلاش برای تغییر نظراتش ،به او بگویید که حرف هایش و منظور او را متوجه می شوید و حتی مثالی از حرف هایی که می زند بیاورید، روانشناسان معتقدند این کار موجب می شود تا فرد مقابل شما کمتر احساس انتقاد را از سوی شما دریافت کند و به آنچه می گویید با اعتماد بیشتری گوش بدهد.

۳- زمانی که می خواهید نظر مخالف تان را بگویید همیشه با عبارت : به اعتقاد من… شروع کنید، این کار موجب می شود تا فرد مقابلتان احساس کند شما حرف های او را به خوبی فهمیده اید و یا پیشنهاد هایی را در یک مکالمه به دوستانتان بدهید و از عباراتی مثل از نظر شما و … استفاده نکنید تا حالت تدافعی برایتان ایجاد نشود.

۴- همیشه نظر دوستانتان را در ارتباط با موضوعاتی که برایتان مهم است بپرسید، این کار نه تنها به تصمیم گیری بهتر شما کمک می کند بلکه دیگران هم به همین ترتیب در تصمیمات شان از نظرات شما استفاده خواهند کرد.درواقع شما با انتقال احساس مثبت به دیگران همین احساس را از سوی آنها دریافت می کنید. این احساس هر چقدر نسبت به آن ها صادقانه تر باشد همانقدر هم نسبت به شما قوی تر خواهد بود.

۵- شوخی زیاد جذابیت شما را از بین می برد. چراکه شوخی به تدریج حرمت های میان شما و دیگران را کمرنگ کرده و کم کم موجب بی احترامی می شود. با این حال داشتن یک لبخند زیبا به چهره شما جذابیتی عمیق می دهد.شما با لبخند تبدیل به فردی متین و قابل اعتماد می شوید اما با خندیدن زیاد جذابیت تان را از دست می دهید.

۶- شاید فکر کنید پذیرفتن اشتباهات اعتبار شما را زیر سوال می برد درحالیکه با پذیرش آن ها نشان می دهید که همه انسان ها اشتباه می کنند و شما فردی انعطاف پذیر هستید که دیگران می توانند به شما اعتماد کنند.روانشناسان معتقدند اغلب، کسانی از دید دیگران جذاب تر هستند که نمی خواهند کامل به نظر برسند.شاید این رفتار در ابتدا سخت باشد اما با تکرار آن، برایتان تبدیل به یک عادت مثبت می شود.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rd.com

(Visited 145 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *