چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
چگونه خانه خود را در برابر سرما خوردگی ایمن کنم؟

چگونه خانه خود را در برابر سرما خوردگی ایمن کنم؟

اینطور ثابت شده که ویروس سرماخوردگی می تواند تا سه ساعت در خانه و بر روی سطوح مختلف باقی بماند. نقاط خاصی در خانه های ما بیشتر در معرض آلوده شدن با ویروس سرماخوردگی و آنفلوآنزا هستند و شما هرچقدر هم که در بهداشت شخصی وسواس داشته باشید، بازهم امکان ابتلا به سرماخوردگی وجود دارد. برای اینکه در صورت ابتلا به سرماخوردگی، فضای خانه و یا محیط کارتان را میکروب  زدایی کنید، می  توانید راه های زیر را در پیش بگیرید:

 

استفاده از دستمال یکبار مصرف
اگر فردی در خانه بیمار است، سعی کنید تا از دستمال های یکبار مصرف استفاده کنید و ظروفی را که استفاده می کند کامل با اسفنج و یا اسکاچ بشویید

شستشوی سینک ظرف شویی
شیرآلات و دستگیره ها را به صورت روزانه و به دقت پاک نمایید چون مکان شستشوی دست هاهستند. همچنین سعی کنید تا می  توانید مسواک ها را در کنار هم قرار ندهید و ترجیحا از خمیردندان جداگانه استفاده کنید. بهتر است پس از پایان بیماری، مسواک خود را دور بیاندازید و یا آن را در آب بجوشانید.

دقت در انتخاب پا کننده ها و شویندها
شما باید مطمئن شوید که شوینده  هایی که خریداری می کنید، قابلیت پاک کردن جرم ها و میکروب ها را دارند و تنها یک شوینده نیستند.

استفاده منظم از صابون
این را مطمئن باشید کسانی که از صابون های آنتی باکتریال استفاده می  کنند به همان میزان افرادی که از صابون های عادی استفاده می  کنند، دچار سرماخوردگی می  شوند. پس بهتر است با هر صابونی، چند بار در روز دست های تان را ۲۰ تا ۳۰ ثانیه با آب گرم بشویید.

پاک کردن محل تجمع ویروس
کنترل تلویزیون، کیبورد کامپیوتر و گوشی های تلفن همراه را با تمیز کننده  ها به صورت متداول پاک کنید. همچنین این کار را پس از پایان یافتن دوره سرماخوردگی نیز به صورت مکرر انجام دهید.

شستشوی ملحفه ها
حوله ها، ملحفه  ها و رویه  بالش  ها که محل زندگی ویروس  ها هستند، در طول دوره بیماری یکی از اعضای خانواده و حتی پس از آن باید به صورت روزانه با آب گرم شسته و ضدعفونی شوند.

 

منبع: آوای سلامت

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *