دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
با این روش یک نیمرو لذیذ براي صبح جمعه درست کنید!

با این روش یک نیمرو لذیذ براي صبح جمعه درست کنید!

اختصاصی چاره چی / تخم مرغ سرشار از پروتئین بوده و پخت تخم مرغ آن قدر ها هم که به نظر می رسد ساده نیست، به خصوص که هر فردی یک تنوع را دوست دارد. برخی افراد دوست دارند زرده کمی شل باشد و برخی دیگر دوست دارند زرده سفت باشد تا بتوانند آن را برش بدهند و به ساندویچ شان اضافه کنند.

برای تهیه یک نیمروی لذیذ ابتدا باید یک تابه نچسب مناسب به تعداد تخم مرغ هایتان انتخاب کنید و سپس میزان روغنی که مدنظرتان است را در آن بریزید و اجازه دهید کمی داغ شود.

حواستان باشد اگر روغن زیاد روی گاز بماند بوی بدی می گیرد و خطرناک است.سپس تخم مرغ را در آن بشکنید و شعله را زیاد کنید، و سریع آن را هم بزنید تا پف کند، بعد از آن شعله را کم کنید ، ادویه های دلخواهتان را اضافه کنید و اجازه دهید کامل بپزد.در این روش تخم مرغ حالت پفکی پیدا کرده و بسیار ترد و خوشمزه می شود.

توجه کنید که در این روش هرچقدر روغن شما بیشتر باشد نیمرو خوشمزه تر می شود زیرا سفیده روغن را جذب می کند اما اگر منع مصرف دارید می توانید از روغن کنجد یا زیتون تصفیه شده استفاده کنید.

برای اینکه نیمرو ی شما خوشمزه تر شود باید بدانید که اگر زرده تخم مرغ در روغن بسیار زیاد بماند، سفت شده و بوی بدی از خودش متساعد میکند پس در این روش باید سریعا تخم مرغ را هم بزنید تا زرده در سفیده ترکیب شده و حرارت به آن نرسد..

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.realsimple.com

(Visited 533 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *