جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۶ علامت افسردگی در کودکان را بشناسید

۶ علامت افسردگی در کودکان را بشناسید

اختصاصی چاره چی / اغلب ما فکر می کنیم افسردگی فقط برای جوانان و میانسالان روی می دهد در حالیکه کودکان هم دچار افسردگی می شوند و به این دلیل که نمی توانند این احساس خود را بیان کنند باید علائم افسردگی را در آن ها شناسایی کنیم. علائم افسردگی در کودکان با بزرگسالان متفاوت است و علاوه بر انزوا می تواند به شکل بیش فعالی هم بروز پیدا کند.پس فهم این علائم نیاز به توجه بیشتری دارد.

۱- پایین آمدن نمرات

01-grades-sign-childhood-depression-chalabala

افسردگی در کودکان تمرکز آن ها را نسبت به دروس کمتر می کند و آن ها نمی توانند به آنچه معلم تدریس می کند یا آنچه می خوانند توجه کنند و به خوبی از عهده تکالیف خانه بر نمی آیند، به همین دلیل هم نمراتشان پایین می آید.

۲- خستگی مداوم

02-sleeps-sign-childhood-depression-lvdesign77

این کودکان با وجود خواب کافی که دارند همیشه خسته هستند و بعد از مدتی دچار اختلالات خواب می شوند و عادات خواب آن ها به هم می ریزد، همین مساله به همراه خستگی آن ها، بر روی عملکرد تحصیلی شان تاثیر منفی می گذارد.

۳- احساس بی ارزش بودن

03-expresses-sign-childhood-depression-liderina

اگر کودکتان به شما گفت که کسی او را دوست ندارد یا دوستانش به او علاقه ای ندارند، او دچار افسردگی شده است.

۴- تنهایی

04-invites-sign-childhood-depression-djedzura

کودکان افسرده همیشه دوست دارند تنها باشند و سراغ دیگران نمی روند. آن ها هیچ وقت برای پیدا کردن دوست جدید پیش قدم نمی شوند و زمانی که از آن ها بخواهید با همسالانشان بازی نمی کنند و هیچ پیشنهاد شاد و جذابی از سوی شما مثل گوش دادن به موسیقی یا رفتن به تولد، برای آن ها جالب نیست.

۵- گریه کردن

08-cries-sign-childhood-depression-ipggutenbergukltd

اگرچه گریه کردن یکی از نشانه های سلامت روحی است اما کودکان افسرده اغلب اوقات گریه می کنند و اشک ریختن آن ها بیش از حد معمول است.

به عبارت دیگر، گریه مداوم، ناامیدی، لذت نبردن از فعالیت هایی كه در گذشته انجام آن ها را دوست داشته، بی حوصله و كم انرژی شدن، منزوی شدن و در جمع ها شركت نكردن و عدم توانایی در برقراری ارتباط و دوست یابی هم از علائم دیگر این کودکان است.

۶- تغییر عادات غذایی

12-eating-sign-childhood-depression-tetyana-rusanova

عادات غذایی کودکان افسرده به شدت تغییر می کند، آن ها اغلب علاقه ای به غذا خوردن ندارند یا بیش از حد غذا می خورند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rd.com

(Visited 62 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *