سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
با این ۱۰ راهكار زندگی در آپارتمان های کوچک راحت تر می شود!

با این ۱۰ راهكار زندگی در آپارتمان های کوچک راحت تر می شود!

این روزها با توجه به بالا بودن قیمت مسکن آپارتمان نشینی به خصوص آپارتمان هایی با متراژ کم طرفداران بیشتری پیدا کرده اند ، سبک زندگی در این خانه ها با خانه های معمولی تفاوت های بسیاری دارد و به دلیل محدودیت فضا باید هوشمندانه تر از آن ها استفاده کرد. پس با پیشنهادهای ما همراه شوید.

۱- برای تمیز ماندن خانه و جلوگیری از رشد باکتری ها و میکروب ها به خصوص در آشپزخانه های کوچک، سطل های زباله را با فاصله های کوتاه تر خالی کنید و از سطل هایی استفاده کنید که طراحی بهتری دارند تا زباله از آن ها بیرون نریزد.

۲- اگر از وسایل برقی متعددی مثل لپ تاپ، ایکس باکس، تلویزیون، پلی استیشن و … استفاده می کنید و می خواهید در استفاده از آن ها و شارژشان سردرگم نشوید از لیبل های مختلف روی سیم هایشان استفاده کنید.

۳- در آپارتمان ها اغلب به دلیل فضای کوچک، هوا به خوبی تهویه نمی شود، بهتر است از یک دستگاه تهویه هوا استفاده کنید تا هوای تازه و عطر خوبی به خانه شما منتقل شود.

۴- وسایل غیرضروری را به انباری ببرید و چیزهایی را که دیر به دیر به آن ها نیاز پیدا می کنید در کمدهای بالاتر یا زیر تخت بگذارید اما هنگام تمیز کردن خانه از آن ها غافل نشوید.

۵- برای گرم نگه داشتن خانه و صرفه جویی در انرژی از شیشه های دوجداره استفاده کنید یا در صورتی که امکان این کار را ندارید در فصل سرما از درزگیر یا کشیدن کاغذ فویل ضخیم روی پنجره ها استفاده کنید.

۶- استفاده از آینه می تواند خانه شما را بزرگتر نشان دهد و در خانه های با دید شمالی، زمانی که شما آینه را در نقاط تاریک خانه بگذارید به دلیل انعکاس نور، خانه شما دلباز تر و روشن تر می شود.

۷- اگر فضای کمی در آشپزخانه برای نگهداری وسایل دارید از فضای زیر کابینت های بالا برای گذاشتن لیوان ها و زیر کابینت های پایین برای وسایل اضافه استفاده کنید.

۸- برای مرتب شدن سیم ها و جلوگیری از بهم ریختگی اتاق های کوچک می توانید آن ها را در یک جعبه کوچک ساماندهی کنید.به این شکل که ۳ راهی را در آن گذاشته و برای ورود سیم های دیگر روی جعبه چند سوراخ ایجاد کنید.

۹- اگر فضای زمینی برای گذاشتن کمدها ندارید از فضاهای عمودی استفاده کنید و با زدن قفسه ها و شلف های مختلف وسایلتان را روی آن ها بگذارید.

۱۰- نکته پایانی که باید به آن توجه کنید نورپردازی است. پرده ها را طوری انتخاب کنید که خیلی ضخیم نباشند تا حداکثر استفاده را از نور طبیعی داشته باشید. اگر پنجره هایتان به بیرون دید ندارند روزها پرده ها را کنار بزنید و از نور خورشید استفاده کنید
.
مترجم : وحیده امینی

منبع : www.homemadeideas.info

(Visited 209 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *