دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
با این راهكارها منزل شما از شر دزدها در در امان مي ماند!

با این راهكارها منزل شما از شر دزدها در در امان مي ماند!

اختصاصی چاره چی / دزدی در همه جوامع وجود دارد و برای جلوگيری از ورود دزدان به حريم منزل تان، نياز نيست آن را به يك دژ محکم تبديل كنيد. راه های متعددی وجود دارند كه با کمی ایده و بدون مخارج زیاد می توانید خانه را امن تر کنید.

۱- بهتر است زمانی که به سفر می روید محوطه خانه را از پیش آماده کنید و به گل و گیاهانی که دارید رسیدگی کنید و آن ها را کوتاهتر کنید چرا که پژمردگی گل ها و محوطه خانه به دزدها این هشدار را می دهد که شما در خانه نیستید.

شاخه های درختان بلندی كه تا نزدیکی طبقات بالایی منزلتان كشيده می شوند را قطع کنید. اين کار باعث می شود كه سارقان نتوانند برای نفوذ به طبقات بالا از درخت استفاده کنند. همچنين بريدن شاخه ها موجب می شود كه سايه های بزرگ جهت پنهان شدن سارقان ايجاد نشود.

۲- روی درب خانه تان بنویسید که سگ دارید تا دیگران مراقب باشند، چون حتی اگر سگ هم نداشته باشید مزاحمان به خاطر این اطلاعیه سمت خانه شما نمی آیند.

۳- همیشه در صورت رفتن به سفر یا حتی اگر در خانه هستید جعبه نامه ها را خالی نگه دارید ، سارقان در صورت مواجهه با جعبه های پر فکر می کنند شما در خانه نیستید.

۴- برای دقایقی مثل دزدها فکر کنید! این کار شما را متوجه ضعف ها و یا غفلت هایی می کند که تا پیش از این به آنها دقت نکرده بودید.

۵- اگر در طبقه اول زندگی می کنید از حفاظ یا نرده های بلند برای پنجره ها استفاده کنید و اگر منزلتان به قفل شب بند يا در محافظ مجهز است، حتماً آن را ببنديد. همچنین هنگام مسافرت، از بسته بودن در های بالكن و در و پنجره های كشويی مطمان شوید .

۶- اگر از خانه خارج می شوید یا برای مدت زمان طولانی به مسافرت می روید در شبکه های اجتماعی آن را مطرح نکنید.

۷- همیشه پرده های خانه را به خصوص اگر در طبقات ابتدایی هستید، بسته نگه دارید تا وسایل خانه شما مشخص نباشد، اغلب سارقان پیش از دزدی، از اماکنی که در دسترس بیشتری هستند عکس می گیرند.

ممكن است وسايل بيش از حدی را هم در معرض نمایش افرادی كه از جلوی منزل شما می گذرند، قرار داده باشيد. پرده ها را باز كنيد و از بيرون، دور و اطراف منزل خود را ببینید که چه وسايلی در معرض ديد عموم هستند؟

۸- زمانی که دسته کلیدتان گم شد، و یا به منزل جدید نقل مکان کردید، فوراً تمام قفل های خانه را عوض کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.diply.com

(Visited 74 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *