یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
با این راهكار فوق العاده کودکتان را آرام کنید

با این راهكار فوق العاده کودکتان را آرام کنید

اختصاصی چاره چی / زمانی که کودک شروع به گریه کردن می کند اولین راهی که به ذهن همه می رسد بغل کردن و راه بردن است که این راه ها تا زمانی جواب می دهد که کودک گرسنه یا بیمار نباشد.

از شکم درد گرفته تا یبوست و آنفلوآنزا، همیشه ناراحتی هایی وجود دارند که باعث بی قراری کودکان می شوند و آن ها تنها از طریق گریه کردن می توانند این ناراحتی را بیان کنند.

اگر کودک شما بیمار نباشد، می توانید در منزل از درمان تسکین دهنده، مانند ماساژ درمانی که در ادامه به آن پرداخته می شود استفاده کنید تا در نوزاد آرامش کافی ایجاد کنید.

شاید شنیده باشید که پا قلب دوم انسان هاست درواقع پاها آينه تمام نماي بدن انسان هستند و ماساژ دادن و فشار بر روي نقاطی از پا و كف پا مي تواند كاركرد بدن را متعادل سازد.

هر قسمت از کف پای نوزاد شما هم مربوط به بخش های مختلفی از بدن اوست که با ماساژ دادن آن بخش ها می توانید او را آرام کنید.

– نوک انگشتان پاها مربوط به سر و دندان می شود و ماساژ دادن این ناحیه به خصوص هنگام دندان درآوردن نوزادان بسیارموثر است.

– وسط و مرکز انگشتان پاها با سینوس های کودک در ارتباط است و ماساژ دادن این نقاط کمک می کند تا اگر آبریزش بینی یا گرفتگی دارد، برطرف شود.

– درست زیر انگشتان پا در قسمت بر آمدگی، قسمتی هستن که مرتبط با ریه ها می شود و ماساژ دادن این نقاط می تواند تسکین دهنده باشد اما در صورت درمان نشدن احتمال بروز مشکلات تنفسی وجود دارد.

– سولار پلکسوس شبکه عصبی مربوط به شکم می باشد و پشت معده قرار دارد.گاهی اوقات برخی از دردها ناشی از این منظقه است و به دلیل اسپاسم، سفتی شکم و مشکلات تنفسی ایجاد می شود.برای آرام کردن این درد قسمت زیرین کف پا را به آرامی ماساژ دهید.

– در هنگام دل درد کودک می توانید علاوه بر ماساژ شکم او مرکز کف پای او را ماساژ دهید تا حرکت روده ها به راحتی انجام گیرد و کودک آرام شود.

– اگرقسمت پایین کف پای کودکتان را ماساژ دهید به تحریک روده ها و از بین رفتن گاز آن ها کمک می کنید.

– پاشنه پا مربوط به لگن کودک می شود و اگر احتمال می دهید درد او مربوط به این قسمت است با ماساژ این قسمت می توانید او را آرام کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.simplemost.com

(Visited 60 times, 1 visits today)