پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اگر گردن درد دارید، این تکنیک ها را امتحان کنید!

اگر گردن درد دارید، این تکنیک ها را امتحان کنید!

اگر به درد گردن مبتلا هستید، تا زمانیکه تبدیل به دردهای مزمن نشده و به پزشک مراجعه نکرده اید، با این تمرینات ساده می توانید گردن و عضلات اطراف آن را تقویت کنید:

 

۱- چرخش گردن

اگر شما این حرکت را کاملا صحیح انجام دهید، عضلات گردنتان بسیار قدرتمند خواهند شد. نیازی نیست سرتان را کامل بچرخانید چون به ستون فقرات و قفسه سینه شما فشار خواهد آورد و دردتان را بدتر می کند.سرتان را به آرامی از سمت چپ بدنتان حرکت داده و به سمت راست ببرید و به وسط که رسیدید سر را پایین ببرید، اگر احساس خستگی کردید استراحت کوتاهی کنید و ادامه دهید.

۲- تغییر شکل بدن به حالت ملخ

گاهی اوقات حالات نشستن، ایستادن و یا حتی خوابیدن ما منجر به درد گردن می شوند، انجام ورزش هایی که بدن شما را به شکل ملخ در می آورد با کشیدن پشتتان، عضلات پایین گردن شما را تقویت می کند.بخوابید و دست و پاهایتان را تاجاییکه می توانید به عقب بکشید، نفس تان را حبس کنید پاها را بالا برده و پس از یک دقیقه آن را آزاد کنید.این تمرین را هرروز انجام دهید.

۳- کشیدن گردن

اگر گردن ضعیفی دارید، بر روی زانوهایتان بنشینید، دست ها را جلو برده، و گردن را به سمت آن ها بکشید.سپس بالا آمده و دوباره این حرکت را انجام دهید.چند دقیقه در این حالت بمانید و سپس استراحت کنید.

۴- حالت رو به پایین

این حرکت به تقویت عضلات پشت گردن و شانه هایتان کمک می کند.روی پاهایتان ایستاده دست هایتان را جلوتر روی زمین بگذارید، و اجازه دهید سرتان برای دقایقی آویزان باشد.

۵- حرکت به راست و چپ

در حالیکه نشسته اید یا ایستاده هستید، سرتان را به راست برگردانید و تا جاییکه می توانید نگه دارید، این کار را برای سمت چپ هم انجام دهید.

۶- حرکت سر و دست

این یک تمرین بسیار مفید در این زمینه است. زمانیکه سر را به سمت چپ یا راست برگرداندید دست آن سمت را به همان طرف بکشید تا فشار را بر روی گردنتان احساس کنید و تا زمانیکه دچار درد نشدید این حرکت را دامه دهید.

۷- کشیدن سر به عقب

به یک دیوار تکیه دهید و سرتان را به عقب بکشید تا جاییکه چانه بالا بیاید، هرگاه احساس خستگی کردید استراحت کنید و این حرکت را ۵ بار در روز انجام دهید.

 

مترجم : وحیده امینی

(Visited 26 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *