دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
گردن دردتان را در عرض یک دقیقه درمان کنید

گردن دردتان را در عرض یک دقیقه درمان کنید

اختصاصی چاره چی / زمانی که دچار گردن درد یا گرفتگی و خشکی در این ناحیه می شوید همه مشکلات تنها می تواند ناشی از گره خوردن یک عضله کوچک باشد اما همین عضله ی مزاحم می تواند برای شما بسیار دردسر ایجاد کند و دائما شما را در حین انجام کارهایتان خسته کند.

خشکی و گرفتگی گردن معمولاً با دشواری در حرکت دادن گردن، به ویژه در زمان چرخاندن سر به پهلو، همراه است. این ناراحتی گاهی سر درد، گردن درد، درد شانه و یا بازو را نیز در پی دارد و باعث می شود فرد هنگام نگریستن به پهلو یا عقب تمام بدن را بر خلاف جهت گردن بچرخاند.

گرفتگی عضلانی به نوعی دردسر است ، خصوصا وقتی در ناحیه گردن یا کمر باشد و در شرایطی، ماساژ دادن گردن یا هر ناحیه دیگر باعث کمتر شدن شدت گرفتگی می شود ، اما شاید زمان انجام این کار را نداشته باشید. پس همراه ما باشید تا در عرض یک دقیقه این درد را تسکین دهید.

گام اول : نقطه  ای را که در گردنتان درد می کند پیدا کنید. اگر در سمت راست گردن و یا بالای کمرتان بود ، دست راستتان را روی آن نقطه بگذارید. و اگر در سمت چپ گردن این اتفاق افتاده ، دست چپ را روی آن قرار دهید.

گام دوم : با انگشتانتان محلی را که درد می کند را در گردن محکم فشار دهید. مراقب باشید زیرا به احتمال قوی درد زیادی به همراه دارد، که البته می توانید آن را تحمل کنید. اگر دستتان به آن نقطه نمی  رسد بهتر است از یک توپ تنیس یا ابزاری نظیر آن برای انجام این کار استفاده کنید.

گام سوم : سرتان را کمی به سمت مخالف نقطه ی درد چرخانده و آن را به صورت کج خم کنید ، به طوری که بتوانید با چانه تان زیر بغل را لمس کنید. با این حرکت ، عضله گرفته در گردن را به فعالیت مجبور می کنید و پس از آن می  توانید گردنتان را با ماساژ دادن آرام کنید.

گام چهارم : گام های ۱ تا ۳ را چند بار پشت هم انجام دهید. بعد از آن ، سعی کنید قسمت بالای کمرتان را بکشید. برای تسکین عضلات و درگیر نشدن آن ها در طول روز بهتر است سعی کنید این حرکات را روزانه انجام دهید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.menshealth.com

(Visited 40 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *