یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
چه نکاتی را هنگام خرید مسواک برقی باید رعایت کنیم؟

چه نکاتی را هنگام خرید مسواک برقی باید رعایت کنیم؟

سلامت دندان ها نه تنها باعث خوش تیپی و اعتماد به نفس ما می شود بلکه رعایت بهداشت آن ها از هزینه های زیاد دندانپزشکی و دردهای سخت بعدی هم جلوگیری می کند، برای همین هر چه قدر برای دندان ها هزینه کنیم در حقیقت انگار سرمایه گذاری داشتیم و سود خوبی عایدمان شده، به شرط این که بدانیم این هزینه چگونه باشد تا بهترین بازخورد را برای ما داشته باشد، مسواک های برقی می توانند یکی از این راه های پرفایده باشند که با ارتعاش ها به تمیزی بیشتر دهان کمک می کنند به شرط این که در خرید آن ها نکاتی را رعایت کنیم.

mes4

انواع مسواک های برقی

نسل اول: مسواک برقی هایی که با باتری کار می کنند. مزیت این گروه ارزان تر بودن و قابلیت حمل آن هاست. با این حال کوتاه بودن مدت عمر و شکنندگی مکانیکی این گروه از معایب آن هاست.

نسل دوم: دارای یک سر چرخنده مجزا هستند و با باتری قابل شارژ کار می کنند. حرکت سر مسواک در این گروه به صورت لرزشی یا جلو عقب است. قیمت آن ها بالاتر است و تایمر دارند. سر این مسواک ها سنسور حساس به فشار دارد.

نسل سوم: مسواک های سونیک هستند. قابلیت شارژ دارند و قیمت آن ها بالاتر است.

سر مسواک
سر مسواک های برقی کوچک تر از مسواک های دستی است. اکثر تولیدکنندگان توصیه می کنند که سر مسواک هر ۳ تا ۶ ماه یک بار عوض شود. این کار به دلیل تغییر شکل موهای مسواک و کاهش تاثیر سر مسواک ضروری است.

تایمر
بسیاری از مسواک های مدرن جدید دارای تایمری هستند که معمولا پس از ۲ دقیقه مسواک زدن آلارم می دهند یا مسواک را خاموش می کنند. این زمان مربوط است به توصیه مرسوم به مسواک زدن حداقل به مدت ۲دقیقه (هریک از ۴ بخش دهان ۳۰ ثانیه.)

صفحه نمایش
بعضی از مسواک های برقی دارای یک صفحه نمایش هستند که زمان مسواک زدن و گاهی تصویر صورتک خندان یا تصاویر دیگر را برای تشویق مسواک زدن ایده آل نشان می دهد.

 انگیزه
به نظر می رسد انگیزه عاملی کلیدی است که بیماران را وادار می کند از مسواک های برقی جهت ارتقای بهداشت دهان خود استفاده کنند. به طور معمول زمانی که فرد مسواک برقی را خریداری می کند، دفعات مسواک زدن وی افزایش می یابد. در صورتی که به افراد آموزش استفاده صحیح داده شود، میزان تاثیر این مسواک ها در برداشت پلاک و کاهش التهاب لثه نیز افزایش می یابد. با این حال با گذشت زمان نتایج حاصل از کاربرد مسواک برقی قابل مقایسه با مسواک دستی است.

میزان تاثیر
مطالعات نشان داده اند که اکثر مسواک های برقی تاثیر بیشتری نسبت به مسواک های دستی به شرطی که روش دستی کامل و درست باشد ندارند. آنچه واضح است این است که روش مسواک زدن مهم تر از نوع مسواک است. با این حال چنانچه احساس شود روش دستی ناکامل و ناقص انجام می شود، استفاده از مسواک برقی می تواند مفید باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

(Visited 126 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *