شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
با رعایت این نکات در دوران پر استرس به آرامش برسید

با رعایت این نکات در دوران پر استرس به آرامش برسید

روزانه ما با عوامل استرس زای بسیاری روبرو هستیم که اگر حال خودمان خوب نباشد نمی توانیم به خوبی از پس آن ها بربیاییم و کنترلمان را ازدست بدهیم. در ادامه به راهکارهایی اشاره خواهیم کرد که با تمرین بر روی خود، بهتر می توانید با این استرس ها روبرو شوید.

– نفس عمیق

کشیدن یک نفس عمیق و ایجاد یک وقفه کوتاه، آسان ترین راه برای کنترل خشم، کاهش سطح اضطراب و تصمیم گیری عاقلانه است.چرا که تصمیمات عجولانه می تواند حال شما را بدتر از پیش کند.

– مهار وضعیت

زمانیکه دچار استرس و نگرانی هایی هستید به این موضوع فکر کنید که آیا من می توانم این شرایط را کنترل کنم؟ و در پاسخ با اطمینان بگویید بله چرا که موفقیت در یک موقعیت برای شرایطی که در آینده پیش می آید هم بسیار موثر است، پس همیشه از موقعیت ها درس بگیرید.

– فعال بودن

به جای نشستن یک جا و ناله و زاری کردن یک کاری برای بهتر شدن شرایط انجام دهید.چرا که بیکارشدن شرایط را بدتر خواهد کرد.هرچه زودتر برای رفع مشکلتان اقدام کنید، زودتر به آرامش می رسید.

– آرامش شب

هیچ گاه عصبانی نخوابید زیرا این عصبانیت صبح نیز گریبانگیرتان خواهد شد و منجر به یک روز خیلی منفی می شود.برای حل مشکلتان و یا حداقل آرام شدنتان تلاش کنید و بعد بخوابید، در این صورت خواب آرامتری خواهید داشت و روز بهتری را شروع می کنید.

– آرامش درون

نگذارید نگرانی و عصبانیت در شما دفن شود و درضمن آن را روی دیگران پیاده نکنید.حتی خواندن یک آواز و یا فریاد زدن در جاییکه کسی نیست بهتر از درخود فرورفتن است.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 26 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *