شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
با این راهكارها گذر از میانسالی را برای خود آسان تر کنید

با این راهكارها گذر از میانسالی را برای خود آسان تر کنید

اختصاصی چاره چی / پیری و گذر عمر گاهی اوقات می تواند بسیار سریع باشد و شما را شگفت زده کند به خصوص زمانی که فرزندی نداشته باشید و يا اينكه فرزندانتان از شما دور باشند، اما نگران نباشید شما می توانید راهکارهایی را استفاده کنید که جای خالی فرزند را برایتان پر می کند.

شاید گذر از میانسالی و وارد شدن به دوران پیری، بتواند شرایط دشواری را برایتان بوجود آورد .این وضعیت باید با پذیرفتن تغییر ناگهانی در شیوه زندگی و قدرت بدن برای شما همراه باشد .

در ادامه نکاتی را برای آماده شدن برای پیری بدون حضور فرزندان بیان می کنیم و به شما می گوییم که چگونه با سختی های آن کنار بیایید.

 

۱- یک فرد قابل اعتماد را پیدا کنید تا دائما و به صورت مرتب وضعیت سلامت شما را بررسی کند.شاید پولی که بابت این کار از شما گرفته می شود زیاد باشد اما ارزش سلامت شما را دارد. شرکت های مختلفی هستند که نیروهای زیادی را در این زمینه تربیت می کنند و قابل اعتماد هستند پس بهتر است کسانی را که نمی شناسید به خانه راه ندهید.

۲- اغلب افراد در این سن توانایی مدیریت اموال و دارایی هایشان را ندارند یا برایشان کار سختی است و یکی از دغدغه هایی است که آن ها را نگران می کند.

پس بهتر است یک نفر را انتخاب کنید و امور مالی تان را به او بسپارید، این فرد می تواند از اقوام نزدیک، آشنایان یا دوست های قدیمی شما باشد.

سعی کنید تمام قسط ها و بدهی هایتان را تا پیش از زمان بازنشستگی تسویه کنید تا برایتان در این دوران دردسر نشود.

۳- انتظارات و توقعاتتان را از دیگران کمتر کنید و سعی کنید از آنچه دارید و در اطراف شماست لذت ببرید.در این سن شما باید به کارهایی بپردازید که شما را شادتر و آرام تر می کند و برای این کار به کسی وابسته نباشید.

۴- آرزوهایتان که به آن ها دست نیافته اید را یادداشت کنید و تا جاییکه امکان دارد سعی کنید آن ها را عملی کنید.مثلا اگر دوست داشتید به سفری در یک نقطه دور بروید برای آن هزینه کنید.

اگر نمی توانید به مسافرت بروید پس بهتر است یک گروه دوستی صمیمی برای خودتان در نزدیک محل زندگی تان داشته باشید تا با آن ها هم صحبت شوید.

۵- پزشکی را که از سال ها قبل به او مراجعه می کردید در جریان سلامت تان قرار دهید و هرچند ماه یک بار برای چکاپ به او مراجعه کنید زیرا او حال شما را بهتر از پزشک های دیگر می داند.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehacker.com

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *