چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
آقایان/ با این ۹ راهکار جذاب تر به نظر می رسید!

آقایان/ با این ۹ راهکار جذاب تر به نظر می رسید!

اختصاصی چاره چی / بسیاری از نکات هستند که آقایان با رعایت آن ها می توانند به زیبایی ظاهری شان رسیدگی بیشتری کنند، از کوتاه کردن موها و فواصل زمانی آن ها گرفته تا زدن ریش و سبیل و …ما در ادامه ترفندهایی جالبی را برای جذاب تر شدن و آسان تر شدن راه های آن برای آقایان معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها خوشبو تر ، مرتب تر و جذاب تر شوند.

۱- همیشه به آرایشگرتان بگویید که چندوقت پیش موهایتان را کوتاه کرده اید، زیرا آرایشگرها اگر زمان کوتاهی قبلی شما را بدانند میزان رشد موهایتان را حدس می زنند و آن ها را به شیوه دلخواه شما کوتاه می کنند و زمانی که موهایتان بلند شود پشیمان نمی شوید.

۲- موهایتان را بر اساس شکل صورتتان کوتاه کنید مثلا اگر صورتتان گرد است سعی کنید موهای کمتری را در کناره های سرتان داشته باشید یا اگر صورت باریکی دارید برعکس سعی کنید موهای بیشتر در کناره های گوشتان داشته باشید تا چهره تان گرد تر به نظر بیاید.

۳- فاصله میان هر کوتاهی مو را باید تقریبا یک ماه در نظر بگیرید و اگر موهایتان کم پشت است باید زودتر هم این کار را بکنید.اما اگر موهای پرپشتی دارید بین ۱ ماه تا ۲ ماه زمان خوبی برای کوتاهی مو است.

۴- اگر دچار یکی از مشکلات شایع در میان آقایان یا همان ریزش مو در کناره های سر هستید، سعی کنید موهای اطراف آن را کوتاهتر نگه دارید تا کمتر به چشم بیاید.

۵- از کرم مخصوص اصلاح یا کف ریش استفاده کنید، این کرم نه تنها به شما کمک می کند که راحت تر اصلاح کنید بلکه باعث می شود پوست صورتتان نرم و مرطوب شود. بعد از اصلاح هم بهتر است از افترشیوها و یا مرطوب کننده های دیگر استفاده کنید تا پوست صورتتان نرم تر شود.

۶- کارشناسان معتقدند بهتر است در هفته تنها ۳ بار موهایتان را بشویید و از نرم کننده استفاده کنید.در حالیکه شامپو ، کثیفی و آلودگی های محیطی را از روی موهای شما پاک می کند ، نرم کننده رطوبت مورد نیاز موهای شما را تامین می کند.اگر موهای شما خشک و شکننده است ، هر هفته یکبار از یک نرم کننده خیلی قوی استفاده کنید.

۷- از کرم های ضد آفتاب به خصوص در فصل تابستان استفاده کنید تا اشعه های مضر آفتاب به پوستتان آسیب نزند و پس از تمام شدن یک روز کاری حتما صورتتان را بشویید تا چربی روی آن باقی نماند.

۸- توصیه کارشناسان شستن صورت برای ۲ بار در هرروز است تا گرد و غبار ، آلودگی و روغن هایی که در طول روز روی پوست صورت تان تجمع کرده اند را کاملا پاک کنید.

۹- اگر می خواهید همیشه خوشبو باشید و بوی عرق را از بدنتان دور کنید از یک دئودورانت مناسب بدنتان استفاده کنید.بهترین زمان استفاده از این مواد شب ها پیش از خوابیدن است زیرا به شما کمک می کند تا ۴۸ ساعت تعریق کمتری داشته باشید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businessinsider.com

(Visited 65 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *