دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
بعد از طلاق با این راهکارها استرس فرزندتان را کمتر کنید

بعد از طلاق با این راهکارها استرس فرزندتان را کمتر کنید

اختصاصی چاره چی / طلاق هیچ گاه برای والدین و فرزندان راحت نیست حتی اگر خیلی سریع و با آرامش و بدون درگیری انجام شود.

اغلب والدینی که قصد جدایی دارند، درباره واکنش فرزندانشان به طلاق و جدایی آنها نگرانند و می خواهند بدانند آیا فرزندانشان سالم و شاد بزرگ خواهند شد.

اگر شما قصد طلاق دارید و می خواهید هرکاری را انجام دهید تا به فرزندتان آسیبی نرسد بهتر است موارد زیر را رعایت کنید، این موارد هم به آرامش شما و هم به کم شدن استرس کودکتان کمک می کند.

 

۱- سعی کنید کمتر با همسرتان درگیر شوید.زمانیکه تصمیم تان را برای جدایی گرفته اید و همه جوانب را سنجیده اید دیگر جایی برای بحث و درگیری وجود ندارد و این درگیری های بی جا موجب استرس کودک می شود.

شاید سخت باشد اما سعی کنید همدیگر را ببخشید.این موضوع در هنگام جدایی و زمانی که موضوع هنوز بسته نشده باقی مانده غیرممکن به نظر می رسد اما گذشت زمان به شما کمک خواهد کرد و مهم تر از همه بخشیدن همسر سابقتان در کاهش درگیری ها و آرامش فرزندتان نقش بسیار مهمی دارد.

سعی کنید کودکتان به همان اندازه که شما را می بیند همسرتان را نیز ملاقات کند زیرا او برای آرامش روحی اش به هردو شما نیاز دارد.

۲- سعی کنید در هنگام طلاق به مرور همه تغییرات را انجام دهید، تغییر منزل، عوض شدن مدرسه، تغییر وسایل خانه و .. اگر به یک مرتبه صورت گیرد کودک نمی تواند خودش را با آن ها هماهنگ کندو دچار استرس زیادی می شود.

اگر چه تغییرات گریزناپذیر است اما شما برای تطبیق فرزندتان با این شرایط باید به آرامی تغییرات را مدیریت کنید.

 

۳- از خودتان بیشتر مراقبت کنید.اگر می خواهید به فرزندتان آسیب نرسد باید در درجه اول شما سالم باشید، به خصوص در شرایط حساس هنگام طلاق.

استرس تان را مدیریت کنید تا بهتر نیازهای کودکتان را بشناسید ، او زمانی که شما را آرام می بیند احساس امنیت و آرامش بیشتری کرده و راحت تر و سریع تر با تغییرات کنار می آید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehacker.com

(Visited 33 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *