شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
راهکارهایی برای آنکه میوه ها و سبزیجات زود خراب نشوند!

راهکارهایی برای آنکه میوه ها و سبزیجات زود خراب نشوند!

گاهی اوقات، میوه ها خیلی  زود فاسد می شوند و حتی شما وقت نمی کنید طعم آن ها را بچشید برای جلوگیری از این کار اقدامات زیر را انجام دهید

۱– میوه هایی مثل انگور و توت خیلی زود کپک می زنند، برای این که آن ها را مدت طولانی تری تازه نگه دارید، آن ها را در یک صافی یا آبکش نگهداری کنید و کیسه پلاستیک را از آن ها دور کنید.

۲-  برای جلوگیری از فاسد شدن یک لیوان شیر یا آبمیوه آن را با یک درپوش بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید.

۳- گاهی اوقات شما نیمه یک سیب و یا هلو را می خورید و قصد دارید بقیه آن را برای بعد نگه دارید. برای این کار یک درپوش شیشه ای را در پلاستیک بپیچید و کنار نیمه میوه در یخچال قرار دهید. برای جلوگیری از رنگ پریدگی میوه نیز مقداری آبلیمو در ظرفی در کنار میوه قرار دهید.

۴- خیار بسیار حساس است و بعد از چند روز تازگی و طعم خود را از دست می دهد. برای نگهداری خیار آن را از داخل کیسه ی پلاستیکی خارج کنید،شسته و بعد از خشک شدن در یک قابلمه ی در دار بریزید و در یخچال بگذارید.

۵- سبزی خوردن را بشویید و در یک کیسه ی پارچه ای نگهدارید. از آن جا که برگ های سبزی آب زیادی دارد کیسه ی پارچه ای باعث می شود سبزی سیاه و پلاسیده نشود.

۶– موز را در صورتی که نرسیده باشد در روزنامه بپیچید وابتدا دو سه روز خارج از یخچال نگهدارید. این کار باعث شیرین شدن موز می شود. بعد از زرد شدن پوست موز آن را در یجچال بگذارید.

منبع: تبیان

(Visited 85 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *