جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
با یک رییس قدرنشناس چگونه برخورد کنیم؟

با یک رییس قدرنشناس چگونه برخورد کنیم؟

اختصاصی چاره چی / هیچ چیز بدتر از یک رئیس قدر نشناس،بداخلاق و منفی در محل کار، نمی تواند روحیه شما را تحت تاثیر قرار دهد. این گونه رئیس ها انرژی شما را به مرور کمتر می کنند و توجه را از کار و عملکردتان منحرف می کنند.

اگر شما هم نمی تـوانـید رئیس یا کـارفـرمـای خـود را تــحمل کـنیـد و به این دلیل اشتیاقتان را به کار از دست داده اید، جزء یکی از میلیون ها کارمندی هستید که برای مدیرهای سخت گیرو قدر نشناس کار می کنند.

نشانه های رئیس بداخلاق و قدر نشناس

۱- همیشه انتقاد می کند و عادت به تعریف و تمجید ندارد.

۲- کارمندان را تحقیر کرده و به آن ها احترام نمی گذارد.

۳- همیشه آن ها را به خاطر شکست هایشان سرزنش می کند و موفقیت ها را نادیده می گیرد.

۴- رفتارهای او منجر به خصومت و درگیری میان کارمندان می شود.

۵- کارهایی با حجم زیاد را به کارمندانش محول می کند.

workplace-bully-boss

نحوه برخود با رئیس های بدبین

۱- تلاش بیشتر

اگر چه می دانید رئیس تان مشکل دارد اما سعی کنید تمام توانتان را بکار بگیرید تا بهترین کارتان را ارائه دهید و اجازه ندهید رفتارهای او موجب شود تا شما استانداردهای کاری و کیفیت کارتان را پایین بیاورید.

کارها را در موعد مقرر و با کیفیت خوب انجام دهید و تعامل مناسبی را با همکارانتان داشته باشید.اگر شما در طولانی مدت این روند را طی کنید رئیس تان از رفتارهایش عقب نشینی خواهد کرد.

۲- تغییر شغل

اگر مدت زمان زیادی گذشت و شما شاهد هیچ تغییری در رئیستان نبودید و احساس کردید محیط کاری تان موجب استرس و فشار بر روی شما می شود زمان آن است که کارتان را عوض کنید.

ماندن در هر شرایطی ارزش استرس و بیمار شدن شما را ندارد و تحقیقات نشان داده کار در محیط های شغلی استرس زا با یک رئیس بد، می تواند خطر ابتلا به حملات قلبی را دوبرابر کند.

۳- با رئیستان صحبت کنید

اگر نمی توانید و شرایط تغییر شغل را ندارید بهتر است زمانی را به صحبت کردن با رئیستان اختصاص دهید.اجازه دهید او بفهمد تا چه حد رفتارهایش می تواند بر روی کارتان تاثیرات مخربی بگذارد.تمامی شرایط را برای او توضیح دهید و سعی کنید وضعیت را به حالت طبیعی برگردانید.

اگر بعد از این صحبت اوضاع تغییری نکرد یا رفتارهای او بدتر شد سعی کنید با مراتب بالاتر از او یا مدیریت منابع انسانی شرکت صحبت کنید.اما خیلی هم به تغییر امیدوار نباشید و خودتان را در صورت لزوم برای رفتن آماده کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.quickanddirtytips.com

(Visited 194 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *