پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
با ۵ کار کوچک خوشبختی را به فرزندان خود آموزش دهید!

با ۵ کار کوچک خوشبختی را به فرزندان خود آموزش دهید!

بچه ها کاری جز لذت بردن از زندگی و شادی کردن ندارند بیایید با انجام کارهای کوچک شادی آن ها را مضاعف کنیم و احساس رضایت و خوشحالی در زندگی شان را دو چندان کنیم ، فقط کافی است به آن ها بیاموزیم چگونه می توانند شادی پایداری داشته باشند.

۱- عشقتان را نشانش دهید

هر چه به فرزندتان بگویید که دوستش دارد و از داشتن او خوشبخت هستید باز هم کم است. فرزند شما در هر شرایطی باید مطمئن باشد که دوستش دارید. این موضوع به او اعتمادبه نفس کافی برای بزرگ شدن را می دهد. نشان دادن عشق هم باید کلامی باشد هم عملی در کارها به او نشان دهید که چقدر عاشقش هستند.

 

 ۲-  الگوی خوبی باشید

کودک با نگاه به شما، زندگی کردن را می آموزد. اگر شما احساس عدم موفقیت داشته باشید، مدام غرغر کنید و نالان باشید، کودک شما هرگز احساس خوشبختی نخواهد کرد. اما اگر مقابل مشکلات بایستید، دنبال راه حل ها باشید و به نگرانی ها لبخند بزنید، فرزند شما توانایی خوشبخت بودن را می یابد. بهترین الگو خوشبختی برای فرزندتان شما هستید احساس رضایت از زندگی را مدام اعلام کنید و به او یاد بدهید که باید از کوچکترین چیزها لذت ببرد.

 

۳- به او اعتمادبه نفس بدهید:

وقتی احساس قدرت کنید در برابر مشکلات زندگی مقاوم تر عمل می کنید. برای اینکه اعتمادبه نفس فرزندتان را بالا ببرید از او انتقادهای سازنده بکنید. تشویق بعد از هر موفقیت نباید فراموش شود.

 

۴-  نیمه پر لیوان را نشان او دهید

در هر موقعیتی سعی کنید جنبه مثبت ماجرا را نشان فرزندتان دهید. اگر قرار است به دلیل بیماری در رختخواب بستری شوید به او یاد دهید این موقعیت خوبی است تا مسائل جدیدی بیاموزد. نگاه مثبت انداختن به زندگی احساس خوشبختی را در انسان بیشتر می کند.

 

۵-  معاشرت با دیگران را یادش دهید

انسان تنها خوشبخت نیست. برای شاد بودن به فرزندتان بیاموزید که با سایر افراد معاشرت کند.

دوستان او را به خانه دعوت کنید تا کارهای گروهی انجام دهند و از همان کودکی بودن با گروه و روابط اجتماعی را بیاموزد.

(Visited 35 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *