شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اگر سفر هوایی در پیش دارید، این نکات را بخوانید!

اگر سفر هوایی در پیش دارید، این نکات را بخوانید!

اختصاصی چاره چی / بسیاری از افراد هستند که در سفرهای هوایی حالشان بد می شود و دچار حالت تهوع می شوند.درواقع مسافرت با هواپیما یکی از روش هایی است که عوارضی روی بدن انسان دارد، اما شما با درنظرگرفتن ترفندهایی می توانید تا حد زیادی از بیمار شدن در طول مسافرت هوایی جلوگیری کنید.

۱- از آب معدنی استفاده کنید زیرا تحقیقات نشان داده آبی که از شیر می آید معمولا حاوی باکتری هایی است که ممکن است موجب بیماری شما در طول سفر شود.همچنین تا جایی که امکان دارد از یخ استفاده نکنید زیرا شما شرایط بهداشتی تشکیل شدن آن را نمی دانید.

jpg

۲- از پتو و بالش هواپیما استفاده نکنید زیرا در تحقیقاتی که انجام شده برخی ایرلاین ها این وسایل را بین ۵ تا ۳۰ روز یک بار می شویند.

jpg-1

۳- تاجایی که امکان دارد به میز طراحی شده جلو صندلی تان برای غذاخوردن دست نزنید و به گونه ای از آن استفاده کنید که دست ها با آن تماسی نداشته باشد.

jpg-2

کارشناسان معتقدند این صفحات کثیف ترین بخش موجود در هواپیما هستند و تنها یک بار در روز تمیز می شوند.بهترین کار این است که برای میل کردن غذا یا استفاده از آن از یک پارچه تمیز استفاده کنید.

۴- سعی کنید غذاهای گرم بخورید تا اگر باکتری یا میکروبی در غذا بود، با گرما از بین برود.

jpg

۵- هنگام بلیط گرفتن سعی کنید صندلی های کنار راهرو را انتخاب نکنید زیرا این مکان ها به دلیل رفت و آمد بیشتر مسافران که از سرویس بهداشتی استفاده می کنند، بیشتر در معرض انواع باکتری و میکروب است.

jpg-3

۶- باکتری های خطرناک فقط بر روی محیط ها و سطح ها قابل انتقال نیستند، بلکه از طریق هوا هم قابل جابجایی هستند.برای مبارزه با میکرب های هوایی، بهتر است که دریچه هوای بالای سر خود را روی درجه بالا بگذارید و آن را دقیقا روی صورت تان تنظیم کنید، با این کار اگر کسی سرفه یا عطسه کرد، باکتری ها از صورت شما دور می شوند ومانع از مریض شدن شما می شود.

cv4sjpdwwaa1inr

۷- اگر فرد کناری شما مریض است از کادر هواپیما بخواهید تا جای شما را عوض کند.

download

۸- سعی کنید آب زیادی بخورید زیرا فضای داخل هواپیما خشک است و این کار از سردرد، گرفتگی عضلات و خستگی شما جلوگیری می کند.

jpg-5

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businessinsider.com

(Visited 31 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *