شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
با این ۷ تکنیک بر خشم خود غلبه کنید!

با این ۷ تکنیک بر خشم خود غلبه کنید!

همه آدم ها در مواجهه با موقعیت های مختلف عصبانی می شوند و این مساله برای همه پیش می آید اما موضوع مهم کنترل و غلبه بر این خشم است.

نداشتن کنترل بر روی عصبانیت، می تواند زندگی شخصی و کاری هر فرد را به خطر بیاندازد.در ادامه به راهکارهایی اشاره می کنیم که به شما کمک می کند تا آرامش خود را بازیابید:

 

۱- تا ۱۰ بشمارید

زمانیکه عصبانی شدید بایستید ، نفس عمیق بکشید و تا ۱۰ بشمارید، در واقع با هر شماره یک نفس بکشید، بعد از شماره ی ۱۰ شما آرامش طبیعی تان را به دست خواهید آورد و نسبت به شرایط تصمیم صحیح تری خواهید گرفت.

۲- با طرف مقابل صحبت کنید

وقتی از دست کسی عصبانی هستید به جای جر و بحث بشینید و با او منطقی صحبت کنید و هرکس بدون هیچ درگیری حرف خودش را بزند چون صحبت به حرف های هم به رسیدن یک راه حل منطقی کمک می کند.

۳- به کلمات خود بیشتر فکر کنید

عصبانیت و به دنبال آن زدن حرف های منفی خیلی راحت است اما در آینده همین حرف ها می تواند مشکل ساز باشد، قبل از گفتن هر جمله ای، یک نفس عمیق بکشید.به معنی حرفتان فکر کنید و چیزهایی که معنی اش را نمی دانید بر زبان نیاورید.شاید داد زدن حال الان شما را خوب کند اما روابط شما را در آینده برهم خواهد زد.

۴- یک وقفه کوتاه بیاندازید

اگر تا ۱۰ شمردید ولی هنوز عصبانی بودید محل را ترک کنید، کمی راه بروید و کارهایی که شما را آرام می کند انجام دهید.زمانی برگردید که آرام شده باشید.

۵- احساسات خود را بشناسید

بر روی یک برگه خود را توصیف کنید و آنچه موجب عصبانیت و ناراحتی شما می شود را یادداشت کنید تا کمتر آسیب ببینید.

۶- برای خودتان برنامه داشته باشید

زمانیکه می دانید چه چیز یا اتفاقی موجب عصبانیت تان می شود از آن فاصله بگیرید.و اگر آن موضوع یا موقعیت غیرقابل اجتناب بود به این بپردازید که با چه کارهایی می توانید خودتان را آرام نگه دارید.

۷- خشم تان را با راه های مثبت بیرون بریزید

هیچ گاه عصبانیت تان را در درون خود نریزید چرا که هرچه بیشتر بماند شدت بیشتری پیدا کرده و به یکباره منفجر می شود، پس سعی کنید با نوشتن، نقاشی، پیاده روی و … خودتان را خالی کنید.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 132 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *