جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
با یک خانه شلوغ و پلوغ چه کار کنیم؟

با یک خانه شلوغ و پلوغ چه کار کنیم؟

اختصاصی چاره چی / یکی از بهترین راه ها برای تمیز ومرتب کردن خانه خلاص شدن از شر چیزهایی است که دیگر به آن ها احتیاجی نداریم.

ما به شما روش هایی را برای مرتب کردن و جلوگیری از درهم ریختگی خانه تان پیشنهاد می کنیم.

۱- نگاه سریعی به وسایل کمدها بیاندازید آن هایی را که می خواهید تمیز کنید و در گوشه ای بچینید و آن هایی را که فعلا نیاز ندارید در قسمت دیگر بگذارید یا اگر نیاز ندارید برای خیریه کنار بگذارید.

۲- همه کشوها را خالی کنید و لباس هایی را که دیگر دوست ندارید یا اندازه تان نیست را یا دور بیاندازید یا اگر نو است برای خیریه ببرید.

۳- تمام مدارک و کاغذ هایی را که روی زمین است جمع کنید زباله ها را دور بیاندازید و مدارکی را که لازم دارید در قفسه بگذارید.

۴- اولین جایی که مرکز درهم ریختگی است را مرتب کنید.مثلا اگر عادت دارید هر وسیله اضافی را روی تخت بیاندازید همیشه تخت تان را مرتب نگه دارید تا این کار را نکنید.

۵- همه لباس هایتان را در کمد به صورت تا شده و دسته بندی بر اساس نوع آن قرار دهید.

۶- در حین کارکردن ببینید که آیا این روش ها را در طولانی مدت می توانید مدیریت کنید و به همین شکل منظم بمانید.با خودتان تلقین کنید که چون زحمت زیادی کشیده اید نباید اتاقتان به حالت قبلی برگردد.

۷- برای تمیزی و مرتب کردن اتاق و خانه وقت بگذارید و انتظار نداشته باشید اگر خانه یا اتاق خیلی شلوغی دارید، یک روزه کارتان تمام شود.در هفته دو روز را به نظافت و مرتب کردن خانه تان اختصاص دهید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.wikihow.com

(Visited 184 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *