دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
کدام رفتارهاي به ظاهر معمولي به ما آسیب می رسانند؟

کدام رفتارهاي به ظاهر معمولي به ما آسیب می رسانند؟

اختصاصی چاره چی / برخی کارهایی که ما در زندگی روزمره انجام می دهیم مانع از رشد و پیشرفت ما می شوند و بهتر است با کمی توجه در رفتارهایمان آن ها را شناسایی و تغییر دهیم.

این رفتارها ممکن است به کار و زندگی ما آسیب بزنند و از رشد ما جلوگیری کنند.

گاهی اوقات کارهایی را که انجام می دهیم نا آگاهانه و از روی عادت است.نخستین قدم برای از بین بردن این نوع رفتارها، یافتن آگاهی در مورد آنها و پی بردن به اشتباه است. سپس، جایگزین کردن آن ها با رفتاری دیگر است که هدف مشترکی را دنبال می کند. سرانجام، این رفتار به یک رفتار خوب تبدیل می شود.

البته راهکارهای دیگری نیز برای از بین بردن رفتار های بد وجود دارند که ما در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

۱- بیش از حد مشغول شدن

بسیاری از ما خودمان را در زندگی روزمره مشغول موضوعات بسیاری می کنیم در کلاس های مختلف ثبت نام می کنیم و سعی می کنیم همه روزهای هفته را مشغول باشیم. اگرچه این موضوع که دستی در همه چیز داشته باشیم خوب است اما ما نمی توانیم همزمان در همه چیز مهارت کسب کنیم .باید زمانی را به استراحت ذهن و جسم مان برای تصمیم گیری بهتر اختصاص دهیم.

۲- ترس از شکست و عقب نشینی

برخی از ما وقتی در مراحلی از زندگی با موانع برخور د می کنیم خودمان را شکست خورده می دانیم و دیگر برای ادامه راه تلاش نمی کنیم زیرا می ترسیم دوباره آن اتفاق برایمان بیافتد در حالیکه اگر به جنبه های مثبت و تجارب مختلفی که در این مسیر می توانیم به دست آوریم ، فکر کنیم به قدم برداشتن و ادامه راه بیشتر تشویق می شویم.

۳- مغرور شدن

این یک رفتاری است که از کسب موفقیت های پی در پی در ما بوجود می آید مثلا کسب یک رتبه عالی در دانشگاه و پیدا کردن یک کار خوب باعث می شود تا ما به جایگاهی که داریم مغرور شویم . درحالیکه نباید فراموش کرد همیشه چیزهایی برای آموختن وجود دارد و با افزایش علم باید متواضع تر باشیم.

۴- فکر کردن به قضاوت دیگران

شاید خیلی از ما در زندگی ، نگاه دیگران برایمان از تشخیص خودمان مهم تر است . سعی می کنیم به خاطر خوب دیده شدن لباس ها و وسایل جدید بخریم در حالیکه می توانستیم برای این سرمایه مان برنامه ریزی کنیم.

۵- عدم تعادل کار و زندگی

گاهی ما آنقدر در امور شغلی مان غرق می شویم که می بینیم این کارها حتی ما را در خانه هم مشغول کرده اند و نتوانسته ایم تعادلی میان کار و زندگی مان ایجاد کنیم. کار و زندگی شخصی دو مقوله ی مجزا هستند و شما باید با گذشت زمان خط و مرز این دو را بتوانید مشخص کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.emlii.com

(Visited 13 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *