شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
براي آمدن نوزاد جديد به خانواده اينگونه آماده شويد!

براي آمدن نوزاد جديد به خانواده اينگونه آماده شويد!

با آمدن یک کودک به جمع کوچک دونفره زن و شوهر، باید این موضوع را درنظر گرفت که در کنار آمدن شادی زیاد به خانواده، موضوعاتی همچون افزایش هزینه ها، مشغله ی زیاد و استرس بیشتر هم وجود دارد. با ما همراه سويد تا به شما بگوييم بايد منتظر چه تغييراتي باشيد و چه بكنيد:

 

– تغییر سبک زندگی

زمانی که کودک وارد یک خانه می شود، رابطه ی زن و شوهر دقیقا آن چیزی نیست که پس از ازدواج شکل گرفته بود و می تواند حتی بهتر از آن زمان هم باشد.در واقع آزادی تغییر در سبک زندگی به فرد داده می شود که از نقش یک همسر به نقش پدر یا مادر درآیند.

– توانمندسازی احساسات

در یک زندگی که با ورود فرزند تغییر بزرگی می کند شما باید آمادگی هرگونه تغییری در روحیات خود را داشته باشید که اینها می تواند هم منفی و هم مثبت باشد.مثل : احساس انزوا، شک و تنهایی و …

اما نباید به احساسات منفی اجازه جولان داد بلکه تجربه این احساسات باید شما را توانمند تر کرده و به شما اجازه رشد عاطفی بدهد.

– تمرین سپاسگزاری

زمانیکه زن و شوهر هردو برای پرورش کودک آماده می شوند، این همکاری دونفره عشق و صمیمت میان آن ها را افزایش می دهد و دربرابر کارهایی که برای آسایش هم در خانه داری و نگهداری فرزند انجام می دهند تبدیل به افرادی قدردان خواهند شد.

یافته ها نشان داده درواقع این قدردانی و احترام متقابل بین زوجین زندگی شادتری را موجب می شود و زوج هایی که این رفتارها را با یکدیگر دارند زوج های شادتری هستند.

– مدیریت انرژی

عشق یک منبع نامحدود و بی حد و حصر است اما انرژی چطور؟والدین باید بدانند که در کنار عشق به فرزند به و پرروش این عشق، باید انرژی خود را نیز تقویت کنند.

یک تحقیق انجام شده نشان می دهد والدین برای رشد کودکشان از زمان شیردهی تا زمانیکه به استقلال غذایی برسد، ۱۳ میلیون کالری می سوزانند و این بسیار بیشتر از آن چیزی است که برای تقویت خود صرف می کنند.

– صمیمت با شریک زندگی

زمانیکه یک زن مادر می شود تغییرات فیزیولوژیکی و احساسی زیادی در او مانند از خودگذشتگی و … بوجود می آید اما نباید فراموش کرد که ورود یک کودک به خانواده نباید صمیمیت بین زن و شریک زندگی اش را خدشه دار کند و همیشه باید عشق دوطرفه زنده نگه داشته شود.

– زندگی شاد

تحقیقات نشان داده والدینی که شادتر هستند و زندگی شادی دارند ۴ سال بیشتر از بقیه زندگی می کنند، این شادی با ورود یک بچه می تواند بسیار بیشتر شود.بنابراین نگران نباشید شما در پرورش یک کودک تنها نیستید.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 9 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *