دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
بدانيد/ ۵ تفاوت كه میان عشق واقعی و وابستگی وجود دارد!

بدانيد/ ۵ تفاوت كه میان عشق واقعی و وابستگی وجود دارد!

اختصاصی چاره چی / گاهی اوقات ما عشق را با وابستگی اشتباه می گیریم و به جای دوست داشتن و عاشق شدن ، به شریک زندگی مان وابسته می شویم.

عشق یک مساله ی کاملا پیچیده است، گاهی ما بعد از مدت ها زندگی با یک نفر متوجه می شویم که تنها به زندگی کردن با او عادت کرده ایم. از کجا می توان این موضوع را تشخیص داد؟ با ما همراه باشید.

 

۱- عشق از خودگذشتگی است و وابستگی خودخواهانه

زمانی که ما عاشق می شویم تمام تلاشمان را می کنیم تا شریک زندگی مان راضی و خوشحال باشد و خودمان را در یک مسابقه نمی بینیم ونمی خواهیم طرف مقابلمان را تغییر دهیم.

اما در وابستگی همواره به این فکر می کنیم که فرد مقابل چگونه باید ما را خوشحال کند و چه وظایفی دارد.در واقع طرف دیگر است که مسئول خوشحالی ما است و اگر این کار را نکند دچار ناامیدی و افسردگی می شویم.

 

۲- عشق آزادانه و وابستگی کنترل کننده است

عشق باعث می شود شما از آنچه هستید احساس رضایت کنید و از آنچه هستید راضی باشید این موضوع باعث می شود نسبت به فرد مقابلتان هم اعتماد کنید.

در حالیکه وقتی شما وابسته هستید همواره می خواهید شریکتان را کنترل کرده و از تفریحاتش با دوستان و …منع کنید.

 

۳- عشق رشد دهنده و وابستگی بازدارنده است

عشق واقعی موجب رشد هر دو طرف می شود و زمانی که شما عاشق می شوید شریکتان را به پیشرفت تشویق می کنید.

اما در وابستگی به دلیل توجه زیاد به کنترل همسر، موانع و مشکلات حل نشده باقی مانده و همین مساله مانع از رشد و پیشرفت می شود.

 

۴- عشق همیشگی و وابستگی موقتی است

عشق با گذشت زمان مستحکم تر شده و شما را از سختی ها در گذر زمان نجات می دهد، زمانی که شما عاشق می شوید همیشه شریکتان را در قلبتان زنده نگه می دارید.

اما در وابستگی ، فرد پس از مدتی دلزده شده و این احساس جای خود را به کینه داده و همیشه تصور می کند به او خیانت شده است.

 

۵- عشق به آرامی روی می دهد اما وابستگی تند و سریع است

در یک رابطه عاشقانه شما به آرامی عاشق معشوقتان می شوید و به مرور از خواسته های خودتان به نفع او می گذرید و از خودگذشتگی را تمرین می کنید.شما عاشقانه نقاط قوت و عیب هایتان را به هم می گویید زیرا همدیگر را دوست دارید.

اما در یک رابطه ی وابسته هر دو طرف به سرعت وارد رابطه ای می شوند که در ارتباط با آن وقت و انرژی زیادی نگذاشته اند و این رابطه به خودخواهی دوطرف منجر می شود و آن ها در نهایت خود را می بینند و خواسته های طرف مقابل را نادیده می گیرند.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 45 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *