شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
مواد غذایی که به افزایش احتمال بارداری کمک می کنند

مواد غذایی که به افزایش احتمال بارداری کمک می کنند

اختصاصی چاره چی/ امروزه ناباروری مشکل شایعی است که یکی از عوامل موثر در آن نوع تغذیه و کمبود مواد مغذی است البته بیماری های زنان و عدم تعادل هورمونی هم در این زمینه دخیل هستند در ادامه به چند ماده غذایی می پردازیم که علاوه بر کاهش احتمال ناباروری، دیگر مشکلات هورمونی را هم در خانم ها رفع می کند.

– مواد مغذی

زمانی که می خواهید برای بارداری اقدام کنید بدن شما نیاز شدیدی به مواد مغذی پیدا می کنید و در صورت نرسیدن این مواد دچار سوء تغذیه خواهید شد به همین دلیل باید از مواد غذایی حاوی فیبر، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی استفاده کنید تا نیاز بدن برای آمادگی بارداری تامین شود.

– کربوهیدرات های سالم

کربوهیدرات ها همیشه مضر نیستند و نوع خوب آنها در سیب زمینی، سیب، نخود، موز و انبه، میوه ها و حبوبات وجود دارد و به عملکرد طبیعی بدن کمک می کنند که بهتر است از کربوهیدرات هایی که دارای شکر و مواد مصنوعی هستند پرهیز کنید.

– چربی های سالم

بدن زنان باردار به چربی های سالم نیاز دارد که این چربی ها را می توان در چربی های اشباع شده پیدا کرد این چربی ها به کاهش بیماری های قلبی و بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کنند و جریان خون را در رحم افزایش می دهند که از جمله آنها می توان به روغن نارگیل، روغن زیتون، کره و روغن انواع دانه های روغنی اشاره کرد.

– سبزیجات

زمانی که می خواهید باردارشوید مصرف سبزیجات بسیار مهم است برای مثال سبزیجات برگی تیره رنگ مثل اسفناج و کلم بروکلی به دلیل آنکه سرشار از اسید فولیک هستند به بهبود تخمک گذاری کمک می کنند همچنین سیب زمینی شیرین هم ترکیباتی دارد که باعث بهبود باروری می شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rapidhomeremedies.com

(Visited 6 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *