جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
با ۷ فایده نوشیدن آب و لیمو در هنگام صبح آشنا شوید

با ۷ فایده نوشیدن آب و لیمو در هنگام صبح آشنا شوید

اختصاصی چاره چی/ یکی از بهترین راه ها برای تقویت عادات مثبت که به سلامت شما کمک می کند مصرف مواد غذایی سالم در وعده صبحانه است که بعد از مدتی تبدیل به یک عادت روزمره برای شما می شود یکی از این عادت ها نوشیدن آب و لیمو است که فواید زیادی از جمله انرژی بخشی، کاهش وزن و درخشش پوست است .

۱- نوشیدن آب و لیموی تازه کمک می کند تا سیستم گوارش شما پاکسازی شود و عملکرد آنزیم های آن را بهبود می بخشد که این کار مواد سمی را از کبد دفع می کند.

۲- نوشیدن آب و لیمو به انرژی بخشی و بهبود خلق و خو و روحیه شما کمک کرده و اضطراب و افسردگی را از شما دور می کند.

۳- یکی دیگر از فواید نوشیدن آب و لیمو آن است که PH بدن را متعادل می کند و مانع از اسیدیته شدن بدن می شود که عامل اصلی در احساس درد و تورم بدن است.

۴- لیمو به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند زیرا ویتامین C و پتاسیوم به مبارزه با بیماری هایی از جمله سرماخوردگی و درمان بیماری های اعصاب کمک می کند. همچنین روند درمان بیماری را هم تسریع می بخشد.

۵- لیمو به همراه آب همچنین دارای آنتی اکسیدانی است که به شفافیت پوست و کاهش چین و چروک و خطوط پوست کمک می کند و مانع از ایجاد رنگ دانه ها و لکه بر روی پوست می شود.

۶- ترکیب لیمو و آب به دلیل میزان فیبر بالایی که دارد به شما احساس سیری زیادی داده و مانع از گرسنگی شده و به همین دلیل از چاقی جلوگیری می کند.

۷- همچنین لیمو کمک می کند تا شما دچار بیماری های دهان و دندان نشوید و در صورت دندان درد ، احساس درد را التیام می بخشد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.leaf.tv

(Visited 70 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *