جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
توصيه هايي طلايي براي جلوگيري از پیر شدن ظاهرتان!

توصيه هايي طلايي براي جلوگيري از پیر شدن ظاهرتان!

اختصاصی چاره چی/ با گذر زمان ایجاد تغییرات در وضع ظاهری بدن ما و صورتمان هم طبیعی است اما در عین حال ما می توانیم این روند را کمی کندتر کنیم تا هم زیبایی طبیعی را به دست بیاوریم و هم نسبت به سنی که داریم جوانتر به نظر برسیم.

– با روغن کنجد پوستتان را ماساژ دهید

زمانی که صبح ها از خواب بیدار می شوید پوست تان را با روغن کنجد ماساژ دهید این کار موجب آبرسانی به پوست شده و مانع از ایجاد چین و چروک روی آن می شود همچنین خون بیشتری در زیر رگ های شما هم به جریان می افتد که باعث روشن شدن پوستتان می شود و سلول های مرده را از بین می برد.

– کمتر از لوازم آرایشی استفاده کنید

زمانی که شما از کرم پودرها و زیرسازها به صورت مداوم استفاده می کنید چروک و خطوط پوستتان بیشتر می شود و بهتر است زمانی از آنها استفاده شود که واقعا عیبی در صورت باشد و بخواهیم آن را بپوشانیم.

– از پوستتان بیشتر مراقبت کنید

مراقبت از پوست نیاز به فعالیت وقت گیری ندارد و نیازی نیست هزینه زیادی برای خرید لوازم بهداشتی که تبلیغ می شود صرف کنید تنها کافی است قبل از رفتن به خواب صورت تان را با آب و صابون بشویید تا چربی های اضافه روی پوستتان نمانند.

– مصرف شکر را محدود کنید

استفاده از شکر سفید موجب می شود تا پوست تان شادابی و طراوت خود را از دست بدهد و سریعتر چروک شود به جای آن می توانید از قندهای طبیعی مثل قند موجود در میوه ها کمک بگیرید.

– موهایتان را ببیندید

زمانی که می خوابید موها را به سمت بالا جمع کرده و ببندید این کار موجب می شود تا هنگام صبح موهایتان مرتب تر باشد و در طول شب هم با صورت تان برخورد نداشته باشد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.health.com

(Visited 239 times, 1 visits today)