یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹
توالت فرنگی تان را چگونه ضدعفوني و تمیز کنید؟

توالت فرنگی تان را چگونه ضدعفوني و تمیز کنید؟

اختصاصی چاره چی / حمام و سرویس های بهداشتی محیط هایی مساعد برای رشد انواع باکتری ها هستند که با گذشت زمان و بی توجهی به آن ها این باکتری ها بیشتر شده و سلامت ما را تهدید می کنند.

توالت، دستشویی و سرویس بهداشتی از جمله مکان هایی است که به دلیل اینکه تمامی افراد از آن ها استفاده می  کنند، تمیزی اش مورد توجه همه قرار می گیرد.

در واقع تمیز کردن توالت و خوشبویی دستشویی بخشی جدانشدنی و مهم از نظافت هر خانه می باشد. توالت های فرنگی در خانه های ایرانی فراگیر شده اند و لازم است که طرز تمیز کردن این توالت ها را بیشتر بدانیم.

 

– دستکش دست کنید و اگر ماسک دارید حتما استفاده کنید تا بوی مواد شوینده اذیتتان نکند، درب را باز بگذارید و فن ها را روشن کنید.
– مقداری ماده شوینده ترجیحا دارای الکل داخل کاسه توالت بریزید و مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید.

– در این مدت بورس شستشو هم حتما باید داخل کاسه باشد که کاملا آغشته به مواد شوینده شود.

– پس از گذشت ۱۰ دقیقه با بورس آغشته به مواد شوینده همه جای توالت فرنگی، لبه ها، زیر کاسه و زیر لبه ها را تا انتهایی ترین قسمت بشویید.

– سپس در توالت فرنگی را ببندید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید.

– بعد از آن، در توالت و قسمت های بیرونی را با مواد ضد عفونی کننده بشویید.

– یک بار دیگر در را باز کرده و با مواد شوینده ضد عفونی کننده هر جایی را که احتمال می دهید جا مانده باشد تمیز کنید و در را ببندید.

– پس از اتمام کار برس را با آب جوش شسته و صبر کنید تا خشک شود زیرا قرار دادن برس خیس در جای آن موجب تجمع باکتری ها و میکروب ها می شود.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.newsiosity.com

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *