جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
۵ نشانه کبد چرب و سمی را شناسایی کنید

۵ نشانه کبد چرب و سمی را شناسایی کنید

اختصاصی چاره چی/ کبد عضو حیاتی است که بعد از پوست بزرگترین عضو بدن ما است و وظیفه تصفیه خون از مواد سمی را به عهده دارد به همین علت باید بیشتر از این عضو حیاتی مراقبت کنید در ادامه به ۵ علامت کبد چرب می پردازیم.

۱- زردی

یکی از مهم ترین علائم کبد چرب زردی پوست، صورت و ناخن ها است و زمانی که شما پوستتان به سمت زردی رفت به معنای پیشرفت بیماری به سمت کبد سمی یا سیروز کبدی است.

۲- ضعف و نداشتن انرژی

زمانی که بیماری کبد چرب پیشرفت می کند بیمار دچار خستگی، ضعف و کمبود انرژی می شود این خستگی گاهی اوقات با اسهال و استفراغ همراه می شود و به همین دلیل باید سریعا آن را پیگیری کنید.

۳- چربی خون

یکی دیگر از نشانه های کبد چرب کلسترول و فشار خون بالا است و در برخی بیماران لخته های خون در رگ های آنها ایجاد می شود به همین دلیل افراد چاقی که فشار خون و چربی بالایی دارند باید بیشتر مراقب کبدشان باشند.

۴- بیماری های پوستی

پوسته پوسته شدن دست و پا یا احساس خارش و سوزش در پوست هم از دیگر علائم بیماری کبد چرب است که نتیجه تورم زیر پوست ناشی از این بیماری است گاهی اوقات پوست بیمار به سمت قرمزی یا برنزه می رود.

۵- کاهش اشتها

گاهی اوقات بیمارانی که دچار کبد چرب هستند کاهش وزن زیادی را در خودشان احساس می کنند که این به دلیل کم اشتهایی آن ها است زیرا ترشح هورمونی که به دنبال آن فرد احساس سیری می کند در بدن این افراد بیشتر است.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.powerofpositivity.com

(Visited 31 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *