سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چگونه استرس کارهایمان را مدیریت کنیم؟

چگونه استرس کارهایمان را مدیریت کنیم؟

اختصاصی چاره چی / در دنیای امروزه ما گرفتار کارهایی در زندگی شخصی مان هستیم که احساس می کنیم این کارها به زندگی مان حمله  ور شده و دیگر تعادل نداریم.

در نگاه اول شاید این مساله مهم به نظر نرسد اما باید بدانیم زمانی که تعادل به هم می  ریزد، سطح استرس ما افزایش می یابد. پس باید به نحوی کنترل و آرامش خودمان را حفظ کنیم.

برای غلبه بر این استرس ناشی از حجم کاری زیاد که چه برای افراد شاغل و چه برای خانه دار ها رخ می دهد، می توانید راهکارهای ما را امتحان کنید.

۱- هیچ گاه از خودتان انتظارات غیرمعقول نداشته باشید.مثلا اگر کتاب رمانی را شروع به خواندن کرده اید به جای فشار آوردن روی خودتان برای تمام شدنش، از آن لذت ببرید و هر ازگاهی به سراغش بروید.

۲- خودتان را درگیر دنیای وسیع فضای مجازی نکنید زیرا مشغول شدن شما در این فضا شما را از کارهایتان در دنیای واقعی دور می کند و آن ها به مرور روی هم تلنبار می شوند.هرچقدر هم که پست های دوستانتان را نگاه کنید بازهم چیزهای دیگری برای دیدن وجود دارد پس زمانتان را مدیریت کنید.

۳- خودتان را با دیگران مقایسه نکنید زیرا این مقایسه موجب چند برابر شدن استرس شما شده و فکر می کنید برای رسیدن به آن ها در یک مسابقه ای قرار گرفته اید که همواره باید تلاش کنید.

۴- اگر حجم کارهایتان زیاد شده هیچ گاه ناامید نشوید و به آنچه تا کنون انجام داده اید نگاه کنید و قدردان چیزهایی باشید که دارید.

۵- از جایگاهی که در آن قرار گرفته اید شکایت نکنید زیرا جایگاه هر فردی مطابق با نیازها و توانمندی های اوست.به قدر توانتان تلاش کنید و با فشار زیاد روی خودتان، استرس را به جان نخرید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.huffingtonpost.com

(Visited 27 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *