جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
به این ۵ دلیل اگر در خواب خروپف می کنید حتما با پزشک مشورت کنید!

به این ۵ دلیل اگر در خواب خروپف می کنید حتما با پزشک مشورت کنید!

۱- خطر سکته مغزی
تحقیقی از سیستم بهداشت هنری فورد در دترویت ارتباط بین خروپف شدید و خطر شریانی، فاکتور خطرناک اصلی برای سکته مغزی و حمله قلبی، را آشکار کرد. گرچه این احتمال وجود دارد آسیب شریانی به خروپف منجر شود، محققان می گویند که ممکن است آن به شکل دیگری نیز عمل کند به عنوان مثال خروپف شدید در حقیقت می تواند منجر به التهاب و آسیب به شریان ها شود.

۲- مرض چاقی
مطالعه ای از دانشگاه شیکاگو نشان می دهد، نوع خروپف می تواند به اختلال خواب و همچنین به افزایش وزن منجر شود. نویسندگان مطالعه می گویند، خواب نامناسب، دو نوع هورمون در بدن را تحریک می کند لپتین و گرلین که به کنترل اشتها و میل به غذا کمک می کند. مطالعه ای دیگر از برزیل دریافت که، خروپف شدید و زیاد اغلب به کیفیت نامناسب خواب مرتبط است و با انواع مشکلات متابولیکی و چاقی گره خورده است.

۳- سرطان
نتیجه ی تحقیقی از دانشگاه ویسکانسین نشان می دهد که احتمال مرگ و میر افراد مبتلا به اختناق در خواب، شرایطی که اغلب با خروپف گاه و بی گاه و شدید همراه است، تقریبا پنج برابر بیشتر از افراد دیگر است. نویسندگان مطالعه می گویند که مشکلات تنفسی موجب تغییراتی در شریان ها و سلول های خونی می شود که ممکن است به سرعت رشد تومورها کمک  کند، همچنین به سلولهای سرطانی فرصت بیشتری برای پخش شدن می دهد.

۴- مشکلات فشار خون
حدود ۷۰ ٪ از افراد با فشار خون از نوع صعب العلاج اختناق در خواب نیز رنج می برند. مطالعه ای از مجله ی انجمن پزشکی امریکایی نشان می دهد که خروپف شدید یکی از رایج ترین نشانه های اختناق می باشد، خروپف همچنین ممکن است نشانه ای از فشار خون بالا باشد.

۵- مشکلات جنسی
جای تعجب نیست که مردان مسن تر که به طور شدیدی خروپف می کنند احتمالا از نوع دیگری از مشکل اتاق خواب رنج ببرند: نارضایتی جنسی. درمقایسه با کسانی که خروپف نمی کنند یا کمتر خروپف می کنند، کسانی که شدیدا خروپف می کنند ۲.۳ بار بیشتر احتمال دارد که از زندگی جنسی خود ناراضی باشند. محققان مطالعه می گویند که خروپف بلند می تواند هم خواب شما و هم خواب طرف مقابل تان را آشفته کند، که به انرژی پایین تر و لذت لذت جنسی کمتر منجر می شود.

 

منبع: majalesalamat.com

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *