پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
با انجام روزانه این ۴ کار، خانه مرتب و تمیزتری داشته باشید

با انجام روزانه این ۴ کار، خانه مرتب و تمیزتری داشته باشید

اختصاصی چاره چی/ فرقی نمی کند که در یک خانه ویلایی بزرگ زندگی می کنید یا یک آپاتمان کوچک و نقلی ، آنچه مهم است تمیز نگه داشتن فضایی است که در آن زندگی می کنید زیرا با این کار به سلامت خودتان و اعضای خانواده هم کمک می کنید در این مطلب می خواهیم به چند کار ساده و روزمره اشاره کنیم که با انجام آنها در هر روز می توانید خانه تان را مرتب و تمیز نگه دارید.

۱- کفش ها را بیرون از درب خانه دربیاورید

اگر این کار تبدیل به عادت روزمره شما شود آلودگی به کف و فرش ها منتقل نمی شود اغلب ما می دانیم که باید این کار را انجام دهیم اما به آن عمل نمی کنیم بهتر است برای آنکه ورودی خانه شما ظاهر خوبی داشته باشد یک قالیچه کوچک و تمیز را جلوی در پهن کنید و آن را هر از گاهی بشویید.


۲- برای گردگیری خانه برنامه ریزی کنید

برای خودتان یک برنامه مشخص داشته باشید مثلا امروز را به گردگیری اتاق خواب و فردا و روزهای دیگر را به اتاق های دیگر اختصاص دهید همچنین می توانید تمیز کردن خانه را بر اساس نوع وسایل انجام دهید مثلا شنبه وسایل چوبی یک شنبه شیر آلات و …همچنین ابزار گردگیری شما باید به گونه ای باشد که خاک و آلودگی را به خودش جذب کند نه اینکه آن ها را به اطراف پخش کند.

۳- به محض بیدار شدن تخت تان را مرتب کنید

همه می دانیم که مرتب بودن تخت تاثیر زیادی در تمیز و مرتب نشان دادن خانه دارد پس به محض آنکه بیدار شدید ۵ دقیقه را برای کشیدن روتختی و مرتب کردن بالش ها اختصاص دهید این همان زمانی است که باید برای آماده شدن چای یا قهوه منتظر بمانید.

۴- زمان مشخصی برای شستن لباس ها داشته باشید

در پایان هر هفته لباس های کثیف را داخل ماشین بیاندازید زیرا نمای لباس های کثیف و روی هم تلنبار شده خانه شما را نامرتب تر نشان می دهد و این کار برای شما تبدیل به عادت می شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.purewow.com

(Visited 77 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *