سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
۵ نکته تاثیرگذار که قبل از به فروش گذاشتن ملک تان باید بدانید

۵ نکته تاثیرگذار که قبل از به فروش گذاشتن ملک تان باید بدانید

۱- نکات مهم را بدانید. پیش از این که خانه را برای فروش بگذارید، نکات مثبتی را که خریداران را مجذوب می کند، یادداشت کنید. مواردی چون نزدیک بودن به مدارس، بازسازی های انجام یافته ی اخیر و لوازم مرغوب ملک خود مانند پنجره های دو جداره و وسایل خانگی جدید را بنویسید. هنگامی که با خریداران صحبت می کنید، این موارد را با تاکید بیشتر، بیان کنید. آن ها را به خاطر بسپارید تا چیزی را فراموش نکنید.

۲- به موقع اقدام کنید. باید بدانید که بهترین موقع برای معامله ی املاک، تابستان است. زیرا هوا گرم است و همچنین سال تحصیلی به پایان رسیده است و کودکان می توانند مدرسه ی خود را عوض کنند. خانه ی خود را از اواسط بهار به فروش بگذارید و فعالیت های خود را در تابستان گسترش دهید. اگر تا شروع پاییز موفق به فروش آن نشدید، تا گرم شدن مجدد آب و هوا، دست نگه دارید.
نکته ی دیگری که باید بدان توجه کنید موقعیت محله شماست. اگر به طور کوتاه مدت، معامله ی مسکن در محله ی شما زیاد شد، ارزش خانه ی شما نیز افزایش می یابد. در مقابل اگر در محله ی شما معامله ی مسکن راکد شود، ارزش خانه ی شما کاهش خواهد یافت. سعی کنید زمانی خانه ی خود را به فروش بگذارید که ضرر نکنید.

۳ – خانه خود را آماده ی بازدید کنید. دیدن خانه یکی از مهم ترین مراحل فروش است. در طول این بازدید، خریداران، وسایل و زندگی خود را در خانه ی شما تصور می کنند. اگر مشتریان به دلیل به هم ریختگی و کثیفی خانه نتوانند خود را در آن تصور کنند، قادر به فروش خانه ی خود نخواهید بود. بهترین شرایط برای بازدید این است که خانه دل باز، تمیز، مطلوب و معمولی باشد.
به جز اسباب و وسایل ضروری، بقیه را کنار بگذارید. اگر در سه ماه اخیر از وسایل تان استفاده نکرده اید، آن ها را یا انبار کنید، یا بفروشید و یا بیرون بریزید.
وسایل را در دسته های ۱، ۳ و ۵ تایی نمایش دهید. مشخص نیست که چرا گروه های فرد جذاب ترند، ولی این یک حقیقت است. اتاق ها را با گل و میوه تزیین کنید.
هر جا را که نیاز است رنگ کنید. فرش ها و پنجره ها را بررسی کنید تا اطمینان یابید تمیزند.
اگر منزل شما یک منزل ویلایی است به نمای بیرونی خانه ی خود توجه کنید. گیاهانی که پیرامون خانه ی شماست حرس کنید. رنگ نمای خانه را بررسی کنید و ببینید از دور و نزدیک چطور به چشم می آید. خود راجای خریدار بگذارید.

۴- خانه خود را تبلیغ کنید. اگر در محله ای پر رفت وآمد زندگی می کنید، نصب تابلو ی “به فروش می رسد” راه مناسبی است. اما می توانید کارهای بسیار دیگری نیز انجام دهید.
تبلیغات آنلاین انجام دهید. تبلیغات خانه ی خود را در وبسایتی قرار دهید. از روزنامه های تبلیغاتی بپرسید که آیا این تبلیغات در وبسایتشان نیز موجود است. اگر در شبکه های اجتماعی عضو هستید بیان کنید که قصد فروش خانه ی خود را دارید.
آگهی های تبلیغاتی پخش کنید. اگر قوانین اجازه می دهند، آگهی ها را روی چراغ ترمز قرار دهید.
مشتریانی که پتانسیل مالی بالایی دارند جذب کنید. با مدیران بانک محله ی خود صحبت کنید و به آن ها بگویید که قصد دارید خانه ی خود را بفروشید تا اگر از اطرافیانشان کسی قصد خرید خانه داشت به شما رجوع کند. اگر اطلاع یابید که شرکتی می خواهد کارکنانش را در محله ی شما اسکان دهد، با آن ها تماس بگیرید. برای جذب مشتری هر کاری می توانید انجام دهید.
از تبلیغ دهان به دهان استفاده کنید. به دوستان، افراد فامیل وهمکاران خود بگویید که می خواهید خانه ی خود را بفروشید. اگر در فروش خانه عجله دارید، به آن ها بگویید اگر کسی را معرفی کنند که خانه را بخرد، به شام دعوت می شوند و جایزه خواهند گرفت.

۵- بدانید که باید چگونه خانه ی خود را نمایش دهید. اگر خریداران با شما تماس گرفتند تا خانه ی شما را ببینند تا حد امکان در دسترس باشید. بیشتر افراد دوست دارند خانه را در اواسط روز ببینند، در حالی که احتمالا شما سر کار هستید. اگر خودتان نتوانستید در خانه حاظر شوید، از یکی از دوستان یا اعضای خانواده بخواهید تا در آن ساعت در خانه ی شما باشد.
خانه را جذاب و آرامش بخش کنید. پیش از رسیدن مشتری، خانه را تمیز کنید. غذا را در یخچال بگذارید، ظرف های کثیف را بشورید و رخت ها را جمع کنید. یک شمع خوش بو روشن کنید یا چند قطره عصاره ی وانیل را روی کلوچه ای بریزید و آن را در دمای ۱۲۰ درجه در فر بگذارید. موسیقی آرامش بخش، پخش کنید. اگر هوا خوب بود، چند تا از پنجره ها را باز کنید. ولی اگر هوا سرد بود دما ی گرم کن را افزایش دهید. این چند قدم کوچک سبب می شوند، خانه ی شما آرام و صمیمی به نظر برسد.
میزبان خوبی باشید. اگرچه کاملا واضح به نظر می آید، ولی برخی از افراد از فروختن خانه ی خود عصبانی می شوند که این مسئله دور از ادب است. وقتی مشتری از راه می رسد، دست او را به گرمی فشار دهید و به چشمانش نگاه کنید. خود را معرفی کنید و نام او را بپرسید و به خاطر بسپارید. هنگام قدم زدن در خانه، از او سوال کنید که آیا نوشیدنی میل دارد. پس از آن که همه چیز را به او نشان دادید بپرسید “آیا سوالی دارید، یا جایی هست که دلتان بخواهد دوباره ببینید؟”. شماره ی تماس خود را به او بدهید. رفتار مودبانه ی شما سبب می شود او به شما به عنوان فروشنده اعتماد کند.
همه چیز را مثبت نشان دهید. صادق باشید، ولی فقط به معایب اشاره نکنید و از عباراتی چون “ببخشید. این جا خیلی شلوغ است” استفاده نکنید. اگر شما به خاطر طلاق یا از دست دادن شغل تان این خانه را می فروشید، با خریدار در این باره صحبت نکنید و برای مثال هرگز نگویید “اگر همسرم با من می ماند، من این خانه را نمی فروختم”. تا می توانید انرژی مثبت القا کنید. مگر دل تان نمی خواهد که آن ها خانه را با شادی و هیجان زدگی ترک کنند؟
اشیای قیمتی خود را در جایی امن قرار دهید. پیش از این که غریبه ها را به خانه ی خود راه دهید، اشیای قیمتی خود را در جایی امن قرار دهید. اجازه ندهید که مشتریان بدون نظارت، همه جا بروند. اگر از شما بخواهند که مدتی آن ها را تنها بگذارید، سعی کنید آن ها را به حیاط یا آشپزخانه ببرید.

 

منبع: چگونه

(Visited 45 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *