شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
این ۳ تکنیک کمک می کند تا فرد مناسبی را در مصاحبه استخدامی پیدا کنید

این ۳ تکنیک کمک می کند تا فرد مناسبی را در مصاحبه استخدامی پیدا کنید

اختصاصی چاره چی/ مصاحبه های استخدامی از مراحل مهم فرایند انتخاب فرد برای تصدی شغل است. به همین دلیل لازم است توسط افراد متخصص انجام بگیرد. در این مطلب می خواهیم ۳ تاکتیک مهم در مصاحبه های استخدامی را برای انتخاب فرد مورد نظرتان به شما معرفی کنیم.

۱- پرسیدن سوالات متنوع

سوالاتی که می خواهیم در ادامه به شما معرفی کنیم، به شناسایی شخصیت کسانیکه برای مصاحبه مراجعه کرده اند، کمک می کند و شما راحت تر می توانید در ارتباط با آن ها تصمیم گیری کنید.

– شما در چه مدت زمانی می توانید کار سختی مثل …یا یک مذاکره را با موفقیت به انجام برسانید؟

– احساس می کنید در چه شرایطی نمی توانید با همکارانتان ارتباط موثری داشته باشید؟ و چه کارهایی برای حل این مشکل انجام می دهید؟

– آخرین مساله ای که موجب اختلاف نظر شما و رئیس تان شده چه موضوعی بوده است و شما چگونه توانستید آن را مدیریت کنید؟

– چگونه می توانید ارباب رجوع عصبانی و مشتریان ناراضی را آرام کنید؟

– چه ایده ی مهمی را می توانید در موقعیت شغلی فعلی اعمال کنید؟ در جایگاه قبلی تان چه ایده هایی داشته اید؟

شاید بسیاری از مراجعه کنندگان از پاسخ به این سوالات به خصوص سوال آخر طفره بروند، اما شما باید در این زمینه هوشمندانه تر عمل کرده و با سوالات جزئی اطلاعات دقیق تری از آن ها حتی از طریق نحوه ی رفتارشان در زندگی شخصی به دست آورید.

۲- درگیر کردن

شما در حین کار با کارمندان سازمانتان قطعا انتقاداتی را به آن ها خواهید کرد، پس برای اطلاع قبلی از نحوه ی باز خورد آن ها بهتر است در همین مراحل اولیه آن ها را در یک شرایط انتقادی قرار دهید تا عکس العمل شان را ارزیابی کنید.

در ابتدا باید از او بپرسید که اگر در حین کار بخواهیم به شما انتقادی داشته باشیم برایتان مشکلی پیش نمی آید؟ سپس او جواب خواهد داد و شما مثالی را در این زمینه مطرح می کنید، اگر گفت مشکلی در این انتقاد نمی بینم و سعی می کنم مشکل را اصلاح کنم ، او فرد انتقاد پذیری است، اما اگر صورت او قرمز شد و دچار احساس خجالت زدگی شد و تا آخر مصاحبه آرام ماند، قطعا فردی نیست که بتواند حتی انتقادات سازنده را تحمل کند.

۳- مصاحبه نهایی

بعد از مصاحبه اولیه، برای سپردن یک جایگاه شغلی در سازمانتان به فرد مورد نظر، یک مصاحبه نهایی برای جمع بندی توافقات ترتیب دهید.در این مصاحبه علاوه بر توافقاتی که انجام می دهید، باید پیشنهادات و ایده آل هایی را که برای سازمان شما مهم است به او متذکر شوید، اینکه دوست دارید کارها به چه صورتی انجام شوند، تمرکز روی چه موضوعاتی باید بیشتر باشد، و اینکه ۳ ماهه ی اول به انتخاب شما می تواند فعالیت این فرد در سازمان به شکل آزمایشی باشد تا با عملکرد او بیشتر آشنا شوید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *