دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
چند ترفند حرفه ای برای ترمیم ناخن های شکسته

چند ترفند حرفه ای برای ترمیم ناخن های شکسته

اختصاصی چاره چی/ آنچه برای ناخن ها از حفظ زیبایی شان مهم تر است حفظ سلامت و مراقبت از آنها است که زیبایی ناخن ها را هم چند برابر می کند پس اگر ناخن های شما هم شکسته و زیبایی خود را از دست داده می توانید با ترفندهای زیر جلوی این شکنندگی را گرفته و آنها را ترمیم کنید.

– ماساژ با روغن زیتون

شکنندگی ناخن ها را می توانید با ماساژ ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای ناخن ها درمان کنید هر روز این کار را انجام دهید و به مرور آن را کمتر کنید این کار به تقویت ناخن های شما کمک زیادی می کند زیرا تاثیر آنها به مراتب بیشتر از مرطوب کننده ها است.

– مراقبت کردن

به هیچ عنوان نباید از انگشت هایتان برای باز کردن درب نوشابه استفاده کنید بهتر است ابزار بهتری برای این کار پیدا کنید زیرا موجب ترک خوردن ناخن ها و ضعیف شدن آنها می شود.

– استفاده از دستکش

برای سلامت دست ها و ناخن هایتان بهتر است در هنگام کارهای منزل دستکش دستتان کنید تمیز کردن خانه، شستن ظرف ها و … از عواملی است که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی شوینده ها موجب خشکی و ترک برداشتن ناخن ها می شود همچنین بعد از کار بهتر است از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.


– مصرف مولتی ویتامین

بدن شما به ویتامین های مختلفی نیاز دارد که مصرف مولتی ویتامین ها به دلیل دارا بودن انواع ویتامین A، B، C و کلسیم از شکننده شدن ناخن ها جلوگیری می کند زیرا یکی از مهم ترین دلایل شکستن ناخن ها کمبود ویتامین های ضروری برای بدن است.

– نوشیدن آب

زمانی که شما آب کافی در طول روز می نوشید به هیدراته شدن ناخن هایتان هم کمک می کنید و به مرور زمان رسیدن آب کافی به آنها فرایند ترمیم شان را سرعت بیشتری می دهد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.sheknows.com

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *