جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
اگر می خواهید به وزن ایده آلتان برسید این نکات را فراموش نکنید

اگر می خواهید به وزن ایده آلتان برسید این نکات را فراموش نکنید

اختصاصی چاره چی/ خیلی از ما عادت داریم که دائما وزن خودمان را بررسی کنیم و ببینیم آیا وزن متناسبی داریم یا خیر اما آیا این بررسی دائمی صحیح است؟ در ادامه به مهم ترین نکات در ارتباط با وزن ایده آل می پردازیم.

– کارشناسان معتقدند کسانی که وزن ایده آلی دارند اغلب اطلاعات درستی از وزنشان به دست می آورند و بهترین زمان هر هفته یک بار است، اگر عدد وزنتان تغییر زیادی داشت نگران نشوید، زیرا تغییر میزان آب بدن تاثیر زیادی در وزن شما خواهد داشت.

– حذف تنها یک ماده غذایی از رژیم روزانه تان، به کاهش وزن و سوختن کالری بیشتر کمک نمی کند بلکه شما باید از همه مواد غذایی به اندازه مصرف کنید و البته در میان چربی ها، از روغن های سالم تری مثل روغن زیتون، کنجد و … استفاده کنید.

– کارشناسان تغذیه پیشنهاد می کنند که برای کاهش وزن بهتر است هر چه آرام تر غذا بخورید زیرا مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا شما احساس سیری کنید. تحقیقات نشان داده کسانیکه آرامتر غذا می خورند، بدنشان کالری کمتری جذب می کند.

– بهتر است یادداشتی از مواد غذایی را که درطول یک هفته مصرف کرده اید، داشته باشید، این کار باعث می شود تا الگوی سالم تری برای رژیم غذایی تان داشته باشد.

– شاید فکر کنید که همه کربوهیدرات ها برای کاهش وزن مضر هستند، در حالیکه تنها کربوهیدرات های موجود در غذاهای فراوری شده برای سلامت شما مضر هستند و دیگر انواع آن ها به عنوان سوخت مورد نیاز برای بدن شما، لازم است.

– مصرف سبزیجات به دلیل کالری کمی که دارد، هر چقدر هم زیاد باشند، نمی تواند موجب اضافه وزن شما بشود. بنابراین از مصرف میوه و سبزیجات تازه نترسید، این مواد غذایی سرشار از فیبر و مواد مغذی هستند که به احساس سیری بیشتر و در نتیجه کمتر خوردن شما کمک می کنند.

– در کنار این عوامل کم خوابی هم به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن شما به وجود می آورد شما را گرسنه تر می کند، بنابراین بین ۷ تا ۹ ساعت باید در شبانه روز خواب کافی داشته باشید زیرا خواب به بهبود عملکرد سوخت و ساز بدنتان کمک می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 197 times, 1 visits today)