یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
۴ راهی که به بهبود سلامت روان جامعه کمک قابل توجهی می کند

۴ راهی که به بهبود سلامت روان جامعه کمک قابل توجهی می کند

اختصاصی چاره چی/ شیوع بیماری های روانی این روزها به حدی است که اگر شما هم در دوره ای آن را تجربه نکرده باشید احتمالا در میان اطرافیانتان دیده اید و به اعتقاد کارشناسان بیماری روانی، یک بیماری موجود در اجتماع است که باید به گونه ای با آن برخورد کرد که توسط اجتماع هم پذیرفته شده و حمایت هایی صورت بگیرد.

در این مطلب می خواهیم به ۴ روشی که به بهبود سلامت روان ما و دیگران در جامعه کمک می کند بپردازیم.

۱- آموزش دیدن

شما به عنوان یک فردی که در حال زندگی کردن در اجتماعی بزرگتر هستید باید دانش خود را در ارتباط با سلامت روان خود و دیگران بالاتر ببرید. یکی از تصورات غلطی که در ارتباط با بیماری های روانی وجود دارد این است که همه بیماری های روانی در یک دسته طبقه بندی می شود در حالیکه اضطراب، افسردگی، اسکیزوفرنی، اختلال دو قطبی و ..هرکدام بیماری متفاوتی هستند که از خفیف تا شدید دسته بندی می شوند. و اگر شما بخواهید که به این بیماران کمک کنید باید بدانید که هرکدام از این بیماری ها چه چیزی هستند و این را نباید از خود بیمار بپرسید بلکه با خواندن کتاب و سایت های مراکز درمانی و پزشکی می توان از آنها مطلع شد.

۲- کمک کردن

زمانیکه فردی مشکلش را به شما گفت هیچ گاه طوری وانمود نکنید که راه حل درمان او را می دانید، این کاملا اشتباه است زیرا هر فردی به گونه ای خاص درمان می شود و شما در این زمینه باید از او هم کمک بگیرید، شاید بهتر باشد با یک مشاور صحبت کند یا از او بخواهید که اگر مایل است هر روز صبح قبل از شروع کارها یک مکالمه دونفره داشته باشید.

۳- احتیاط

کسانی که دچار بیماری روانی می شوند بسیار آسیب پذیر تر از افراد عادی هستند و در گفت و گو با این افراد باید از الفاظی که آن ها را ناراحت می کند پرهیز کنید، درواقع ادبیاتی که ما در ارتباط با این افراد استفاده می کنیم می تواند موجب ترس و فشار اجتماعی بیشتر آن ها شود، برای مثال هیچ گاه حتی به شوخی هم نباید این افراد را دیوانه خطاب کنید. و اگر مطمئن نیستید که چه احساسی نسبت به حرف های شما دارند بهتر است از خودشان بپرسید.

۴- مراقبت کردن

یکی دیگر از مهم ترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید مراقبت از سلامت روان خودتان است، همه ما روزها و احساسات بد را در زندگی تجربه می کنیم و نباید منکر این احساسات شویم و آن ها را نادیده بگیریم و همانقدر که توجه به سلامت دیگران مهم است رسیدگی به سلامت روان خودمان هم مهم است و باید هرگونه ترس اجتماعی که مانع از مراجعه شما به مشاوران می شود را کنار بگذارید. و این تصور غلط و رایج که تنها بیماران روانی به روانشناس نیاز دارند را فراموش کنید زیرا همه ما برای اطلاع از آنچه هستیم و آنچه باید باشیم به روانشناس احتیاج داریم.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.mashable.com

(Visited 56 times, 1 visits today)