شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
اگر دائما احساس خستگی می کنید، این ۴ بیماری در کمین شماست!

اگر دائما احساس خستگی می کنید، این ۴ بیماری در کمین شماست!

اختصاصی چاره چی/ اگر شما همیشه احساس ضعف و خستگی می کنید این مساله می تواند ناشی از یک بیماری یا نشانه ی یک مشکل در بدن شما باشد ما در ادامه به شایع ترین دلایل احساس ضعف دائمی می پردازیم.

۱- آنمی

یکی از دلایل خستگی همیشگی کم خونی است که به دلیل مساله قاعدگی در خانم ها بیشتر است و کاهش گلبول های قرمز خون و عدم انتقال اکسیژن کافی به بافت سلول ها موجب می شود تا احساس خستگی کنید بنابر این بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و یک چکاپ کامل انجام دهید.

۲- تیروئید

زمانی که غده تیروئید به درستی کار نکند فعالیت های روزانه هم موجب خستگی شما می شوند و سوخت و ساز بدن شما یا کم یا زیاد می شود اما نگران نباشید این بیماری به راحتی قابل درمان است و عمدتا در میان خانم ها رخ می دهد.

۳- دیابت

آمار کسانی که مبتلا به دیابت هستند امروزه در حال افزایش است و کسانی که دچار این بیماری هستند به دلیل آنکه نمی توانند قند کافی مصرف کنند دچار خستگی مزمن می شوند علاوه بر این خستگی بیماری های دیگری مثل قارچ و عفونت های دیگر هم به سراغ بیمار می آید و به همین دلیل باید آزمایش خون انجام دهید تا از نبود این بیماری در خودتان مطمئن شوید.

۴- افسردگی

افسردگی هم یکی دیگر از موضوعاتی است که موجب احساس کمبود انرژی در بدن شما می شود و بر روی روابط شما، وضعیت خواب، اشتها و خیلی از موضوعات دیگر تاثیر می گذارد برای شناسایی این بیماری نیاز به تست خون ندارید و تنها با مراجعه به یک روانشناس و پاسخ دادن تعدادی سوال متوجه خواهید شد که دچار این بیماری هستید یا خیر.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.prevention.com

(Visited 95 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *