جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
با این تفکرات خاص می توانید از اضطرابتان در جهت مثبت استفاده کنید

با این تفکرات خاص می توانید از اضطرابتان در جهت مثبت استفاده کنید

اختصاصی چاره چی/ کسانی که دچار اضطراب هستند در مواجهه با موقعیت های مختلف زندگی و در صورت تفکر منفی نسبت به خودشان دچار مشکل خواهند شد ما در این مطلب می خواهیم روش های استفاده از اضطراب در جهات مثبت را به شما معرفی کنیم.

– اگر بخواهیم از زاویه ای دیگر به این قضیه نگاه کنیم افراد مضطرب دارای ویژگی مثبتی هستند که اغلب احساس می کنند دنیا برای آنها کم است بنابراین تلاششان را بیشتر می کنند و از زندگی چیزهای بیشتری را طلب می کنند.

– این افراد به دنبال ترس از تکراری شدن کارهایشان سعی می کنند به سراغ کارهایی بروند که از انجام آنها لذت می برند برای مثال به سراغ نوشتن، کشیدن نقاشی و … می روند که همین موضوع حالشان را بهتر می کند.

– کارهایی مثل نوشتن به آنها کمک می کند تا جهان بینی واقعی تری داشته باشند و اتفاقات را عجیب و غریب ندانند و همراهی آنها با جریان های زندگی بیشتر می شود.

– این اضطراب همچنین موجب آن می شود که آنها دائما در یک جا ننشینند و بهره وری آنها در زندگی بیشتر شود برای مثال اضطراب باعث می شود آنها به جای تماشای طولانی تلویزیون آشپزی کنند یا خانه را مرتب کنند.

– اضطراب همچنین موجب خلاقیت بیشتر در افراد مضطرب می شود برای مثال افرادی که می نویسند علاقه زیادی به خواندن پیدا می کنند و این خواندن و مطالعه بیشتر موجب تجربه شخصی بیشتر و در نتیجه بیشتر شدن خلاقیت آنها می شود.

– این افراد معتقدند که به آرامش نمی رسند مگر آنکه خودشان را به گونه ای شکنجه کنند و شکنجه آنها در واقع همین نوشتن و کارهای فکری است که این افراد را از دنیای واقعی دور می کند و موجب دور شدن نگرانی هایشان می شود.

– یکی از علائم اضطراب این است که این افراد تمایل دارند که هر چیزی را که در اطراف آنها است به کنترل خودشان در بیاورند حتی چیزهایی که از کنترل آنها خارج است، به همین دلیل هم تلاششان را چندین برابر می کنند.

– زمانی که این افراد دچار ترس و اضطراب ناشی از اتفاقات جدید می شوند کارهای خلاقانه مثل نواختن موسیقی، نویسندگی و … به طور غیر مستقیم آنها را آرام کرده و حتی بهتر از دارو و روان درمانی عمل می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.vice.com

(Visited 98 times, 1 visits today)