سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
در مقابل افراد گستاخ اين واكنش ها را به کار ببرید!

در مقابل افراد گستاخ اين واكنش ها را به کار ببرید!

اختصاصی چاره چی/ در طول زندگی مان با افراد زیادی روبرو هستیم که احتمالا رفتار برخی از آنها را نمی پسندیم اما بهتر است با کمی صبر و تحمل رفتارهایی هوشمندانه را انتخاب کنیم. در ادامه مطلب به چند واکنش متفاوت در ارتباط با افراد گستاخ می پردازیم.

– ناراحت نشوید

زمانی که کسی با شما برخوردی را می کند که موجب ناراحتی تان می شود بهتر است به خودتان نگیرید و به گونه ای برخورد کنید که این مشکل ناشی از اخلاق زشت او است نه مشکل شما با این کار بهتر می توانید شرایط را مدیریت کنید.

– علت یابی کنید

اگر کسی رفتار بدی با شما داشت باید ببینید که چرا این کار را کرده آیا روز بدی را گذارنده و با کسی مشاجره ای داشته یا اینکه به دلیل آنکه عجله دارد نتوانسته به خوبی با شما رفتار کند اما به هر ترتیب بهتر است به او بگویید که رفتارش را به هر دلیلی که بوده بی ادبانه می دانید و با او وارد جدال نشوید.

– وارد جدل نشوید

شاید دوست داشته باشید با فردی که با شما بی ادبانه رفتار کرده با واکنش تند برخورد کنید اما نباید اجازه دهید او شما را عصبانی کنید و شما هم رفتاری مثل او داشته باشید زیرا در این صورت فرقی با هم نخواهید داشت و این مساله اوضاع را بدتر خواهد کرد و چه بسا او رفتار زشت تری از خودش نشان دهد.

– برای تغییر او تلاش نکنید

افراد بی ادب را نمی شود تغییر داد و شما اگر تلاشی هم در این زمینه بکنید احتمالا رفتارش بدتر هم خواهد شد پس بهتر است آنها را به حال خودشان رها کنید تا شاید خودشان به اشتباهشان پی ببرند زیرا این مشکل و مساله شما نیست که خودتان را در دردسر بیاندازید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 105 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *