جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
این عوامل مانع از ثروتمند شدن شما می شود!

این عوامل مانع از ثروتمند شدن شما می شود!

اختصاصی چاره چی/ شاید آنقدرها هم که فکر می کنیم ثروتمند شدن نیاز به راه های پیچیده ای نداشته باشد و تنها چند مانع ساده سد راهمان برای موفق شدن در این زمینه باشند پس با ما همراه باشید تا با این موانع بیشتر آشنا شویم.

زیاد خوابیدن

اغلب کسانی که در زمینه های مالی به موفقیت هایی رسیده اند سحر خیز بوده اند و سعی می کنند با زودتر بیدار شدن به انجام کارهای عقب افتاده شان برسند و برنامه های زندگی شان را سر و سامان بیشتری بدهند برای مثال آنها اغلب صبح ها به ایمیل ها و پیام هایی که دارند جواب می دهند، ورزش می کنند و زمانی را هم برای بودن در کنار خانواده قبل از شروع یک روز کاری اختصاص می دهند.


– نداشتن بودجه بندی مناسب

همه ما نیاز داریم که با توجه به میزان درآمدی که داریم و هزینه های ماهانه مان بودجه بندی درستی داشته باشیم در حالیکه خیلی از افراد این بودجه بندی را ندارند و همین موضوع موجب ناهماهنگی میان هزینه و در آمد شده و مشکلات مالی را به وجود می آورد.

– هزینه های اضافی

در یک بررسی انجام شده کسانی که دچار فقر مالی بودند پس انداز مناسبی نداشتند و بدون برنامه ریزی خرج می کردند به همین دلیل هم نمی توانستند حتی نیازهای اولیه خود را تامین کنند بنابر این بهتر است با توجه به در آمدتان خرج کنید تا برای آینده شما هم اندوخته ای باقی بماند.


– اطرافیان سمی

به اعتقاد کارشناسان یکی از مهم ترین عوامل در مسیر ثروتمند شدن داشتن دوستانی با تجربیات موفق در این زمینه است بنابر این اگر در زندگی شما افراد منفی، تنبل و سمی زیادی وجود دارند آنها را کنار بگذارید و همنشین افراد موفق وخوش بین شوید.


– قرار گرفتن در یک حاشیه امن

شاید ریسک کردن و تجربه شرایط جدید کمی دشوار باشد اما همین ریسک کردن موجب موفقیت افرادی همچون بیل گیتس شده و آنها را در سرازیری موفقیت قرار داده است و با توجه به اینکه اغلب افراد روحیه ریسک پذیری ندارند تعداد کمی از آدمها ثروتمند هستند.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

(Visited 43 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *