سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
ترفندهایی که شیر مادر را چند برابر می کند

ترفندهایی که شیر مادر را چند برابر می کند

اختصاصی چاره چی/ بسیاری از روش هایی که در ارتباط با افزایش شیر مادر می شنویم در مورد برخی خانم ها کاربرد داشته و روی برخی از آنها جواب نمی دهد اما ما در این مطلب به راه های اصلی که به افزایش شیر مادران کمک می کنند اشاره می کنیم.

– شیر دادن به نوزاد

نوزاد شما هر چه بیشتر شیر بخورد بدن شما شیر بیشتری تولید می کند، نیازی نیست که برنامه دقیقی برای شیردهی داشته باشید، هروقت کودکتان احساس گرسنگی کرد به خصوص در هفته های اول به او شیر بدهید و تا هر زمانی که سیر شد این کار را ادامه بدهید.

– استراحت کردن

کم خوابی و نداشتن استراحت کافی به شدت روی تولید شیر در بدن شما تاثیر می گذارد بنابراین زمان های بیشتری بخوابید و برای قدم زدن و یک تفریح کوتاه مدت از دیگران برای نگهداری کودک کمک بگیرید.

– آرامش

استرس مانع از تولید شیر نمی شود اما مجاری شیردهی را می تواند مسدود کند و این باعث می شود فرایند شیر خوردن بچه سخت تر شود بنابراین به سلامت روحی تان توجه بیشتری داشته باشید. و برای آرامش بیشتر از مهمان ها بخواهید برای دیدن بچه هفته های بعدتر را انتخاب کنند.

– نوشیدن آب

زمانی که بدن شما دچار کم آبی باشد شیر کمتری تولید می کند و با توجه به اینکه مشغله زیادی پیدا می کنید بهتر است همیشه یک بطری آب کنارتان باشد و خوردن میوه و سبزیجات که آب زیادی دارند را فراموش نکنید.

– گیاهان داروئی

برخی از گیاهان به افزایش شیر کمک می کنند یکی از آنها شنبلیله است که در برخی غذاها استفاده می شود ولی نباید در دوران بارداری استفاده شود زیرا موجب انقباضات رحمی می شود، پس شما می توانید با مشورت با پزشکتان از مکمل های گیاهی استفاده کنید.

– ورزش دست ها

ورزش سینه ها و ماساژ دادن آنها به افزایش حجم شیر و چربی آن کمک می کند این کار را زمانی که در حال استراحت هستید یا با سینه دیگر به نوزاد شیر می دهید می توانید انجام دهید.

– بررسی داروها

مصرف برخی از داروها به خصوص داروهای لاغری، داروهای هورمونی و .. می تواند روی میزان شیر شما تاثیر بگذارد و بهتر است در این مورد با پزشکتان مشورت کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *