یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
۳ عادت به ظاهر سالمی که در اصل برای شما ضرر دارند!

۳ عادت به ظاهر سالمی که در اصل برای شما ضرر دارند!

اختصاصی چاره چی/ داشتن عادت های سالم در ظاهر کمی سخت به نظر می رسد و بسیاری از عادت ها به ظاهر مفید هستند اما برای بدن و سلامت ما ضرر دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

– نوشیدن زیاد آب معدنی

نوشیدن آب کافی از بیماری های کلیوی جلوگیری کرده و سیستم گوارش شما را سالم نگه می درد علاوه بر این شما با خوردن آب کافی حس و حال بهتری دارید و پوستتان دچار خشکی نمی شود اما نوشیدن زیاد آب های معدنی یا نوشیدنی که در بطری به فروش می رسد به دلیل ورود مواد شیمیایی پلاستیک به داخل آب می تواند موجب مشکلاتی همچون سرطان، فشار خون، چاقی و دیگر بیماری ها شود بنابراین بهترین گزینه برای نگهداری آب ظروف شیشه ای است.

– خوردن سالاد با سس کم چرب

شاید به دلیل چربی کم سس های کم چرب را خریداری کنید اما بهتر است بدانید که میزانی از چربی برای جذب مواد مغذی سبزیجات به خصوص سالاد لازم است و بدون چربی این مواد جذب بدن شما نمی شوند بهتر است از سس هایی استفاده کنید که چربی اشباع شده دارند مثل روغن زیتون دارند تا هم طعم سالادتان بهتر شود هم آنتی اکسیدان سبزیجات جذب بدن شما شود.

– مصرف نوشیدنی های رژیمی

شاید احساس کنید نوشیدنی های رژیمی به دلیل قند، کربوهیدرات و کالری کمتر هیچ فرقی با آب نداشته و سالم هستند اما ترکیباتی که در آن ها استفاده می شود موجب اضافه وزن شما می شود بنابراین اگر نمی خواهید از نوشابه استفاده کنید بهترین کار استفاده از چای های سرد بدون طعم دهنده های مصنوعی است.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.thrillist.com

(Visited 52 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *