شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
با ٦ راز كه باعث مي شود تا اسپانیایی ها خوش اندام باشند آشنا شوید!

با ٦ راز كه باعث مي شود تا اسپانیایی ها خوش اندام باشند آشنا شوید!

۱٫آن ها چیزهای استرس آور را به زمان دیگری موکول می کنند
به نظر می آید که چیزی به نام استرس در اسپانیا وجود ندارد. مردم، جوان تر و در کل سالم تر به نظر می آیند؛ چرا که در جریان زندگی در حرکت بوده و نمی گذارند تشویش و استرس ناشی از عوامل بیرونی بر آن ها تأثیر بگذارد. بسیاری از افراد در سایر نقاط جهان در تب و تاب نوعی ضرب الاجل هستند و تلاش می کنند تا پیش از آن که زمان چیزی به پایان برسد آن را انجام دهند. هرچند می توان با این روش همه چیز را خیلی سریع و با کارایی بیشتر به پایان رساند، اما سلامت فیزیکی و روان ما به خاطر این وضعیت، خیل سریع منقضی می شود. وقتی استرس کمتری داشته باشید، نه تنها جوان تر به نظر می آیید، بلکه چربی شکمی تان هم کمتر خواهد بود.

۲٫ آن ها همه جا پیاده روی می کنند
درست مثل نیویورک، رفتن به سر کار با خودروی شخصی در اسپانیا به اندازه استفاده از مترو و پیاده روی مقرون به صرفه و در دسترس نیست. البته شاید لازم به ذکر نباشد اما باید گفت هوا در اسپانیا فوق العاده است و طیف دمای زمستانی آن چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد است. سوای این قضیه، پیاده روی یکی از بهترین تمرین ها برای شماست چرا که باعث تقویت مفاصل شده و به هیچ نوع دستگاه خاصی برای انجام آن نیاز ندارید.

۳٫آن ها وعده های غذایی مختصر می خورند
تاپاس در اسپانیا چیزی شبیه پیش غذاست که به عنوان یک وعده غذایی سبک، طرفداران بسیاری دارد. یکی از بهترین تاپاس ها، تاپاسِ زیتون و کمی پنیر است. از طرفی تاپاس ها، بهترین میان وعده های غذایی محسوب می شوند. واقعا هیچ چیز خوشمزه تر از زیتون و پنیر خامه ای همراه آن نیست.

۴٫آن ها غذاهای بزرگ را تقسیم می کنند
اسپانیایی ها غذایی دارند به نام پائلا، که یک غذای سنتی است و مردم موقع خوردنش عادت دارند که آن را بین خودشان تقسیم کنند چرا که مقداری که در رستوران سرو می شود واقعا زیاد است. به طور خلاصه باید گفت که یک بشقاب پائلا با حجم زیادی از برنج همراه با گیاهان تفت داده است که رویش با انواع غذاهای دریایی که در وهله اول صدف های خوراکی و میگو است، پوشانده شده است. این غذا، واقعا آدم را حسابی سیر می کند.

۵٫آن ها با عجله غذا نمی خورند
این یکی از نکات جالبی است که درباره اسپانیا و مردم آن وجود دارد. حین غذا خوردن، اکثر اسپانیایی ها علاقه زیادی دارند تا با افراد اطراف خود صحبت کنند تا بیشتر به غذا خوردن بپردازند. ممکن است گاهی اوقات غذا خوردن آن ها ۲ ساعت هم طول بکشد؛ چرا که ممکن است چند بار و در وعده های کم برای خود غذا بریزند. این کار دو دلیل دارد:یکی این که باعث حفظ و تقویت ارتباط و پیوند با سایر افرادی می شود که در آن زمان از روز دوست دارید وقت تان را با آن ها سپری کنید. و دوم این که این کار باعث می شود هر لقمه را با لذت خورده و عمیقا بجوید. واقعا چه چیزی بهتر از آن که بخواهید آگاهانه و با دقت غذای تان را با سرعتی متوسط بخورید و پیش از آن که بخواهید لقمه بعدی را به دهان ببرید، بگذارید لقمه اصلی حسابی هضم شود؟ شاید برای خیلی ها این عادت اسپانیایی ها خنده دار و مسخره باشد، اما به امتحانش می ارزد.

۶٫آن ها غذاهای سرشار از چربی می خورند
اروپایی ها عادت دارند هر آنچه را که سرشار از چربی باشد بخورند و به خاطر همین افرادی به مراتب لاغرتر هستند. علتش آن است که چربی های سالم مثلا چربی های موجود در پنیر و گوشت در پیتزا آن ها را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه می دارد و همین باعث می شود که در کل روز، میل و هوس مصرف کالری بیشتر را نداشته باشند.

 

منبع: نيك صالحي

(Visited 46 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *