دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
مصرف این مواد غذایی در صبحانه شما را سریعتر سیر می کند

مصرف این مواد غذایی در صبحانه شما را سریعتر سیر می کند

اختصاصی چاره چی/ اگر می خواهید وزنتان را کم کنید باید مقدار کمتری کربوهیدرات به خصوص در وعده صبحانه مصرف کنید و به جای آن مواد غذایی با پروتئین بالا را جایگزین کنید. در ادامه به مواد غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین که احساس سیری بیشتری به شما می دهند را معرفی می کنیم.

– ماست

در آمریکا ماست چکیده با عنوان ماست یونانی شناخته می شود و این ماست چکیده اغلب با شکر زیادی سرو می شود اما در برخی از کشورهای خاورمیانه، ماست را همراه با مقداری روغن زیتون بکر، نمک دریایی، فلفل سیاه، پنیر فتا و تند و مقداری نخود ترکیب می کنند و مصرف این ترکیب پروبیوتیک طبیعی، با ۳۳۱ کالری و ۱۷ گرم کربوهیدرات، در هنگام صبحانه، کمک می کند تا در طول روز کمتر گرسنه شوید.

– تخم مرغ

یکی از ساندویچ های محبوب ، ساندویچ تخم مرغ است که در صورت تهیه شدن در رستوران ها سرشار از چربی و مواد نگهدارنده و فراوری شده است که بهتر است در خانه و با استفاده از پنیر موزارلا، مقدار کمی ژامبون مرغ و تخم مرغ تهیه شود. این صبحانه دلچسب و مقوی ۳۳۶ کالری و ۸ گرم کربوهیدرات دارد و احساس سیری زیادی به شما می دهد.

– سیب زمینی

در این وعده می توانید سیب زمینی را پخته و اسلایس کنید یا اسلایس های کوچک را سرخ کرده و با پنیر سویا، اسلایس آووکادو، توفو و سبزیجات دلخواه ترکیب کنید، این صبحانه مغذی ۳۲۷ کالری و ۲۰ گرم پروتئین دارد.

– سالاد گوجه و تخم مرغ

دو عدد تخم مرغ را آبپز کنید و گوجه ها را به دو قسمت گرد برش بزنید و تخم مرغ های آبپز شده را همراه با کمی فلفل روی گوجه ها خرد کنید، این ترکیب دارای پروتئین زیادی بوده و ۳۲۳ کالری و ۷ گرم کربوهیدرات دارد و به حدی سیر کننده است که از آن می توان برای وعده ناهار هم استفاده کرد.

– تخم مرغ و سوسیس

ترکیب تخم مرغ و سوسیسی که مواد نگهدارنده زیادی ندارد، دارای پروتئین بسیاری بوده که به احساس سیری شما در طول روز کمک می کند و مانع از ضعیف شدن عضلات می شود، ترکیب این دو ماده غذایی با سبزیجات و گوجه فرنگی ۲۳۱ کالری و ۳ گرم پروتئین دارد.


– غلات کامل

ترکیبی از غلات کامل نیاز بدن شما را به فیبر تامین می کند. شما می توانید گوجه فرنگی خشک شده، پیازچه، کلم پیچ و لیمو را با مقداری از غلات کامل مثل جو دوسر پخته شده ترکیب کنید این صبحانه خوشمزه ۳۸۷ کالری و ۱۹ گرم کربوهیدرات دارد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.livestrong.com

(Visited 73 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *