جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
رژلب دلخواهتان را درمنزل درست کنید!

رژلب دلخواهتان را درمنزل درست کنید!

می دانستید رژلب ها از هر نوع و مارکی که باشند حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند که آسیب های جدی به پوست لب می زنند به ویژه اینکه رژ لب وارد سیستم گوارشی بدن می شود و تمام سربی که در این رژ لب ها به کاررفته است وارد دهان و معده می شوند.

با اندکی خلاقیت و اطلاعات میتوانیم بهترین وسیله ها را در منزل بسازیم. با این کار اطمینان خواهیم داشت که نه تنها لوازم آرایشی مان مضر نیستند بلکه برای ما مفید هم هستند، مهم تر اینکه می توانید برای خودتان انواع رنگها را با تنوع بسازید و این هزینه های گزاف لوازم آرایشی مضر را نپردازید.  همین حالا دست به کار شوید.

-اگر خیلی طرفدار رژلب رنگی نیستید و میخواهید از نرم کننده لب فقط استفاده کنید دستور اولیه زیر را انجام دهید.

  • یک قاشق چایخوری موم عسل (بهتر است دانه های ریز موم به شکل قرص ریزند باشد)
  • یک قاشق چایخوری کره درخت روغن قلم یا کره کاکائو
  • یک قاشق چایخوری روغن نارگیل

این مواد اولیه یک رژ لب  طبیعی خیلی نرم و مقوی برای پوست لبها می سازد که لبها را به رنگ طبیعی اما خوش حالت و زیبا می کند. اگر بخواهید می توانید مواد رنگی زیر را به این مواد پایه اولیه اضافه کنید.

-برای رنگ قرمز یک هشتم قاشق پودر ریشه لبو (می توانید خودتان لبو را خشک کنید و پودر کنید) و یا یک قطره رنگ قرمز خوراکی طبیعی که در فروشگاهها موجود است یادتان باشد خیلی با احتیاط یک قطره بریزید چون خیلی رنگش زیاد می شود.

-برای رنگ قهوه ای یک چهارم قاشق چایخوری پودر کاکائو و به اندازه سر انگشت پودر دارچین و زردچوبه برای خوشرنگتر شدن.

-برای رنگ مات تر، یک چهارم قاشق چایخوری خاک رس بنتونیت اضافه کنید. اگر این کار را با رنگ دلخواهتان مخلوط کنید  سایه سفیدی نخواهد داشت.

-برای بوی خوب یک قطره روغن اسطخودوس و یا هر روغن خوشبوی دیگری دارید اضافه کنید این کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد.

 

طرز تهیه رژ لب طبیعی:

موم عسل وکره درخت روغن قلم و یا کره کاکائو و روغن نارگیل را در یک ظرف شیشه ای بدون درپوش داخل یک ماهیتابه یا قابلمه آب جوش که حرارتش کاملا کم باشد که آب غلغل نکند بریزید تا حل شوند این مواد خیلی زود آب می شوند چون میزانشان خیلی کم است. وقتی روغن ها آب شدند از ظرف بخار خارج کنید و رنگ های دلخواهتان  و اسانس بو را اضافه کنید.برای این رنگی که در تصویر می بینید یک چهارم قاشق چایخوری پودر کاکائو، یک هشتم قاشق چایخوری خاک بنتونیت و یک هشتم پودر دارچین و یک قطره روغن نعنا. وقتی همه مواد را با هم مخلوط کردید و هنوز مایع بودند با قطره چکان داخل ظرف رژ لب بریزید و بگذارید خنک شود و رژ لبتان را در جای خنک نگه دارید. می توانید از ظرفهای کوچک رژلب از فرشگاهها خریداری کنید و یا در قاب رژهای قدیمیتان که شسته  اید بریزید.

از رژلب  طبیعی و سالم و خوشرنگتان لذت ببرید یادتان باشد شما می توانید با هر ترکیب رنگی که دوست دارید درست کنید پس دست به کار شوید و رنگها را تجربه کنید فقط کافیست کمی خلاقیت داشته باشید و از رنگهای طبیعی اطرافتان استفاده کنید..

 

(Visited 43 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *