سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
چه افکاری شما را به سمت پولدار شدن سوق می دهند؟

چه افکاری شما را به سمت پولدار شدن سوق می دهند؟

۱. بخواهیم و تلاش کنیم کسی شویم
یعنی ما باید به خواسته های درونی خودمان و به ندای درون مان گوش فرا دهیم. اگر از امروز تصمیم بگیریم آن چه که دوست داریم بشویم و در این مسیر دوست داشتن  خدا، خلق و خود را فراموش نکنیم و در نظر بگیریم، بدون تردید می‎توانیم انسانی متفاوت تر از امروز بشویم.

اشکال این جاست که در بسیاری از موارد فکر می‎کنیم که اگر ادعا کنیم یا به دیگران بگوییم که می‎خواهیم کسی شویم این نشان از خودخواهی، جاه طلبی یا زیاده خواهی ماست. خداوند متعال ما را آفریده است برای این که قله ها را فتح کنیم و با فتح قله ها دست دیگران را هم بگیریم و آن ها را هم به قله ها برسانیم و به جایگاه والای اشرف مخلوقات برسیم. یکی از این قله ها، قله ثروت، دارایی و مادیات است که باید با درایت، علم و آگاهی به سمت فتح این قله برویم.

۲. به جای مدرک، دنبال تخصص باشیم
تقریبا بیشتر افرادی که در اطراف ما زندگی می‎کنند، افرادی هستند که دارای مدرک تحصیلی بالایی هستند. ولی در یک آمارگیری ساده می‎توانیم این افراد را غربال و برجسته  ها و شایسته  ها را جدا کنیم. انسان های بزرگ و برجسته کسانی هستند که کنار مدرک تحصیلی دارای تخصص و مهارت هستند. همین الان افرادی که پولدار هستند تقریبا بیش از ۹۰ درصد این افراد در یک رشته کاری به طور خاص زبانزد هستند. در یک حرفه سال هاست که زحمت کشیده اند، پادویی و شاگردی کرده اند و امروز استاد شده اند. جالب است در بیشتر این موارد شما شاید تحصیلات آکادمیک و تحصیلات بالا راهم مشاهده نکنید. چرا که آن ها زمان را صرف یادگیری در دانشگاه محیط و جامعه کسب و کار کرده اند.

اگر ما هم می‎خواهیم ثروتمند شویم یکی از راه های طرز فکر ثروتمندان این است که باید کار کنیم تا یاد بگیریم. باید عمل کنیم تا پخته شویم. باید تجربه کسب کنیم تا ثروت به دست بیاوریم. آن ها می‎گویند پول را در کف کارگاه ها می‎توان پیدا کرد. کسی در کف کارگاه می‎تواند پول پیدا کند که کار بلد باشد. کاربلدبودن همان متخصص بودن است. اگر من و شما دانش داریم، مدرک داریم ولی پول نداریم اشکال اینجاست که تخصص نداریم.

۳. افراد خوش فکر ثروتمندان را تحسین می‎کنند
هر عملی را عکس العملی ست. اگر بخواهیم ساده و معمولی بگوییم می‎توانیم بگوییم اگر چیزی، رفتاری، دارایی، شخصی را دوست داشته باشیم به تدریج مثل او می‎شویم. یکی از نگرش هایی که باید در خود اصلاح کنیم، نگرش دوست داشتن افراد ثروتمند است که شما آن چه را که دوست داشته باشید یا مثل آن می‎شوید یا مثل آن رفتار می‎کنید. افراد ثروتمند ویژگی خاص شان این است که افرادی را که از آن ها بیشتر دارند، دوست دارند. اگرچه در پنهان و در درون خود با آن ها رقابت می‎کنند؛ ولی آن ها را دوست دارند و تحسین می‎کنند و نکوهش نمی کنند. سری به خودمان بزنیم آیا ما افراد ثروتمند را، کسانی که از ما بیشتر دارند، کسانی را که خودروی چند میلیونی دارند، خانه چند صد میلیونی دارند، نکوهش می‎کنیم؟ آیا به آن ها حسادت می‎کنیم؟ یا آن ها را دوست داریم و آن ها را تحسین می‎کنیم؟

اگر آن ها را تحسین نمی کنیم پس طرز فکر و نگرش مان را باید تغییر دهیم. از امروز کسانی را که از ما بالاتر هستند و بیشتر دارند، تحسین کنیم تا انعکاس آن به خودمان برگردد و وقتی به خود ما برگردد حال ما و نگاه ما مثل آن شخص می‎شود. با تمرین های کوچک می‎توانیم سکوهای بزرگ را فتح کنیم. یکی از این تمرین های کوچک تغییر نگرش و طرز فکرمان در مورد افراد پولدار است. ساده بگویم این نسخه را اگر انجام دهیم تغییرات زیادی حتی در زندگی شخصی ما رخ خواهد داد. اگر از امروز ثروتمندان را تحسین کنیم و بگوییم حتما لیاقتش را داشته اند، حتما تلاش کرده اند، حتما شایستگی لازم را کسب کرده اند شاهد تغییرات چشمگیری در زندگی خود خواهیم بود.

 

منبع: khalaghiyat.com

(Visited 27 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *