چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
اگر قصد خرید بخارشوی دارید، نکات این مطلب را از دست ندهید

اگر قصد خرید بخارشوی دارید، نکات این مطلب را از دست ندهید

انواع و اقسام بخارشوی
دستگاه ‏های بخارشوی معمولا در سه مدل (دستی، تِی بخار و چند منظوره) تولید می ‏شوند. قبل از خرید باید به نیاز خود توجه کنید. باید ببینید می خواهید چه سطوحی را تمیز کنید. آیا کف اتاق پذیرایی یا آشپزخانه تان زود به زود کثیف می شود و هر چند روز نیاز به نظافت و تمیز شدن دارد؟ آیا سطح گاز، سینک ظرف شویی و سطوح فلزی برای تان اهمیت بیشتری دارد؟ و نکته مهم ‏تر این که چه قدر می ‏خواهید هزینه کنید؟
 تِی بخارشوی
این مدل از بخار شوی ‏ها صرفا جهت تمیز کاری سنگ، سرامیک و پارکت طراحی شده و از آن ها نمی ‏توان برای تمیز نمودن اجاق گاز و شیشه و پنجره استفاده نمود. این بخار شوی ‏ها شبیه به جاروبرقی های دارای دسته بلند هستند. در صورتی که کف منزل بیشتر از سنگ و سرامیک تشکیل شده اولین اولویت خرید، مدل ‏های کف شوی یا در اصطلاح تی بخارشو است. استفاده از این سری دستگاه‏ ها با توجه به طراحی خاص جهت کف شویی بسیار آسان و با نتیجه مطلوب است. اگر کف منزل شما سنگ، سرامیک یا پارکت است و می‏ خواهید از بخارشوی در تمیزی پنجره و دیوارها نیز استفاده کنید پیشنهاد ما خرید یک تی بخارشوی به علاوه یک دستگاه بخارشوی دستی است. معمولا در این حالت هزینه خرید دو دستگاه کمتر از خرید یک دستگاه بزرگ و چندمنظوره است.
بخارشوی دستی
این نوع بخارشوی بسته به لوازم همراه دستگاه بخارشوی، بیشتر برای تمیز کاری در‏ها، دیوارها، سینک ظرف شویی، اجاق گاز، شیشه و پنجره و قسمت ‏هایی که به راحتی در دسترس هستند مورد استفاده قرار می‏ گیرد. درصورتی که کف منزل زیاد از سنگ و سرامیک تشکیل نشده و شما نیز هزینه زیادی برای بخا رشوی در نظر نگرفته ‏اید، مدل ‏های بخارشوی دستی پیشنهاد ماست و درهمین حالت اگر هزینه برای شما چندان مطرح نیست مدل‏ های کامل و چند منظوره گزینه مناسب خرید است.
بخارشوی چندمنظوره
بخارشوی چند منظوره دارای سری ‏های متنوع جهت تمیز کاری کف و همچنین در و پنجره ‏ها هستند و با آن می ‏توان هر جایی را تمیز کرد.
 نحوه کار با بخارشوی
تمیز کردن سطوح مختلف توسط بخار با استفاده از دستمال یا برس کامل می ‏شود. برخورد بخار با سطوح موجب جدا شدن آلودگی ها می شود اما نمی تواند تمیزی را در حد مطلوب فراهم کند. فراموش نکنید دستمال بخارشوی نباید بیش از اندازه مرطوب شود چرا که لک حاصل از حرکت بخارشوی مانع تمیزی کامل خواهد بود.
 میکروب کشی با بخار
وسیله ای است که با بهره گیری از بخارآب در تمیز کردن محیط اطراف به ما کمک می کند. استفاده از نیروی بخار در صورتی که بخار در دمای بالا باشد(۱۰۰درجه سانتی گراد) می تواند در میکروب کشی و پاکیزگی بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. از این رو استفاده از بخارشوی می تواند به بهداشت محیط خانه و سلامت افراد خانواده کمک کند.
 کمک به مفاصل و عضلات
استفاده از دستگاه بخارشوی موجب می شود برای تمیز کردن سطوح، زیاد خم و راست نشوید و به مفاصل دست تان فشار وارد نشود، عضلات  شما دچار خستگی نشود و همچنین پوست دست و ناخن هایتان که معمولا در اینجور کارها دچار آسیب و صدمه می شوند، سالم بمانند. همچنین کمردرد نیز که نتیجه کارهای ریز و درشت خانه داری است احتمالا کمتر به سراغ تان خواهد آمد.
توصیه های ایمنی بخارشوی
▪ در بسیاری از مدل ‏ها مخزن بخارشوی تحت فشار است. در حین استفاده و گرم شدن از باز کردن در مخزن خود داری کنید.
▪ پس از هربار استفاده، برای افزایش عمر دستگاه حدود نیم ساعت به دستگاه استراحت داده و سپس مجددا در مخزن آب ریخته و آن را روشن کنید.
▪ بخارشوی را از دسترس کودکان دور نگه دارید و پس از هربار استفاده، درجایی که کودک نتواند آن را بردارد، قرار دهید.
منبع : روزنامه سلامت

(Visited 43 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *