شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
ترفندهایی برای عکس گرفتن با حیوانات خانگی

ترفندهایی برای عکس گرفتن با حیوانات خانگی

اختصاصی چاره چی/  ما عکس می گیریم تا یک لحظه زیبا را برای همیشه ماندگار کنیم؛ عکس می گیریم تا خاطراتمان جلوی چشم مان باشد و بتوانیم با خاطرات خوبمان زندگی کنیم. بهانه عکس گرفتن می تواند هر چیزی باشد، از یک تفریح و دورهمی خانوادگی بگیرید تا جشن تولد فرزندمان، اما در زندگی ما موجودات شیرین و دوست داشتنی هستند که بخشی از دنیای ما و زندگی روزمره مان هستند یعنی حیوانات، بسیاری از ما حیوانات خانگی شیرینی داریم که دوست داریم عکس گرفتن با آن ها را تجربه کنیم، اما مشکل اینجاست که حیوانات حتی از نوع اهلی و خانوادگی شان  با مفهوم عکس گرفتن و ثابت ماندن برای آن آشنا نیستند برای همین کار سخت می شود اما نباید به خاطر این دشواری بی خیالش بشویم. به هر حال هر کاری چاره دارد و این جا ما «چاره چی» هستیم.

 

۱- اجبار در کار نباشد:
اگر می خواهید عکس خوب و با کیفیتی بگیرید؛ نباید حیوان را مجبور کنید کنار شما بی حرکت بماند. چون این کار شما باعث ناراحتی او می شود و مدام تکان می خورد و عکس را خراب می کند. بهترین کار این است در کنار حیوان خانگی خود آرام بشینید و او را آرام کنید و بدون این که او را در آغوش بگیرید یک عکس طبیعی و زیبا بگیرید.

 

۲- تشویق را فراموش نکنید:
می توانید برای این که حیوان را به عکس گرفتن تشویق کنید یک خوراکی یا وسیله ای که مورد علاقه حیوان است را در بالای دوربین نگه دارید؛ وقتی توجهش به خوراکی یا وسیله جلب شد؛ سریع عکس بگیرید. بعد از گرفتن عکس،  سریع خوراکی یا وسیله را با مهربانی به حیوان خانگی خود تحویل دهید.

 

۳- سرعت عمل را فراموش نکنید:
بهتر است سعی کنید قبل از عکس گرفتن همه وسایل و شرایط برای عکاسی فراهم باشد؛ تا بتوانید سریع عکس بگیرید؛ چون حیوانات خانگی حوصله ندارند منتظر بمانند. برای داشتن عکس های زیاد و زیبا می توانید از قابلیت عکس گرفتن های پیاپی که گوشی ها دارد استفاده کنید. با این کار می توانید عکس های زیاد و زیبا در حالت های مختلف داشته باشید.

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *